Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice podpisały deklarację „Śląsk i Zagłębie przeciw depresji”

 • Dodano: 2023-05-24 13:15

Świętochłowice jako kolejne miasto w metropolii stają do walki z groźną chorobą XXI wieku, która dotyka coraz więcej osób – depresją. Z okazji trwającego Europejskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego, włodarze części śląskich miast podpisali deklarację zobowiązującą do przeciwdziałania i walce z depresją. 

Wspólna walka z depresją

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego w Pałacu Młodzieży w Katowicach 23 maja odbyła się konferencja „Śląsk i Zagłębie przeciw depresji”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz różnych miast Metropolii, w tym również Daniel Beger, prezydent Świętochłowic. Oprócz rozmów o depresji i o tym, jak jej przeciwdziałać, 24 przedstawicielstwa władz miast z Górnego Śląska i Zagłębia podpisały deklarację mającą na celu zwiększenie świadomości społecznej w temacie depresji. Dokument został oparty na dobrych praktykach wypracowanych przez Komisję Europejską, Parlament Europejski, Światową Organizację Zdrowia oraz Warszawski Alians przeciw depresji.

Profilaktyka i przeciwdziałanie

Jednym z sygnatariuszy deklaracji jest Daniel Beger, prezydent Świętochłowic. 

- Jednym ze sposobów przeciwdziałania i walki z depresją jest tworzenie tzw. aliansów przeciw depresji - trwałych lokalnych sieci osób, instytucji i organizacji, które poprzez efekty synergii będą działały na rzecz diagnozowania i leczenia depresji w swoich społecznościach, skuteczniej wspierały osoby doświadczające depresji i zapobiegały zachowaniom samobójczym - zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży – czytamy w poście prezydenta miasta.

Miasto chce zatem aktywnie walczyć z depresją i jej przeciwdziałać - szczególnie gdyż obecnie choruje na nią coraz więcej dzieci i nastolatków.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Bidok

  A co to depresja o kule bele nie wiem

 • i po depresji

  w ramach akcji kilku radnych i ich znajomków z DEPRESJA dostanie INTRATNE POSADY w spółkach SAMORZĄDOWYCH

 • Faflok

  Slonsk to jedna wielka depresja przemysłowo ekologiczna spowodowana przez kolonizatora naszej ziemi.Precz z begerem

 • Urzędnik

  Depresji można dostać pracując z panem Begerem.

 • mieszkaniec

  zawsze możesz zmienić zawód

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również