Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice podpisały porozumienie o współpracy z Województem Śląskim oraz KSSE SA

 • Dodano: 2019-09-30 13:45

W poniedziałek 30 września Daniel Beger w imieniu Świętochłowic podpisał porozumienie o współpracy miasta z Województwem Śląskim oraz Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A.  W ramach współpracy mają zostać uruchomione programy Mieszkanie+, Pracownik+, zaktywizowane zostaną tereny inwestycyjne wraz z obsługą inwestorów, a także rozwinięte szkolnictwo zawodowe.

To spektakularny sukces - mówił podczas konferencji prezydent Świętochłowic Daniel Beger

W imieniu Województwa Śląskiego podpis pod porozumieniem złożył Marszałek Jakub Chełstowski, natomiast w imieniu KSSE S.A. sygnatariuszem był prezes zarządu - Jakub Michałek.

- Miasto Świętochłowice ma potencjał do tego by odbudować możliwości inwestycyjne natomiast Urząd Marszałkowski ma instrumenty by wspierać miasto. Miasto Świętochłowice zasługuje na to by rozwój gospodarczy był jeszcze bardziej dynamiczny – mówił Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego

Podczas konferencji zadowolenia nie krył prezydent Świętochłowic Daniel Beger:

Bardziej wiarygodnych partnerów, do tego żeby pokazać, że miasto wychodzi na prostą w Metropolii nie ma. Wierzę, że tą dzisiejszą decyzją o podpisaniu porozumienia, które jest spektakularnym sukcesem dla miasta, uda się wdrożyć bardzo szybko i namacalnie te działania, które zostały zagwarantowane w porozumieniu – mówił Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.


Zapraszamy do obejrzenia całości konferencji prasowej:

 

Istotnym elementem porozumienia będzie projekt "Nowe Lipiny"

Istotne zmiany czekają miedzy innymi dzielnicę Lipiny. Projekt zakłada tak zwaną "rewitalizację tkanki mieszkaniowej" dzielnicy, a to oznacza wdrożenie przede wszystkim właśnie tam programów Pracownik+ oraz Mieszkanie+.

Program jest skierowany przede wszystkim do dwóch grup społecznych. Pierwsza grupa to osoby polskiego pochodzenia, mieszkające za granicą, posiadające tak zwaną Kartę Polaka, utożsamiające się z ojczyzną, ale z różnych powodów historyczno-politycznych przebywające za granicą. Druga grupa to osoby, które chcą związać się zawodowo z obszarem na którym działa KSSE - przede wszystkim chodzi tutaj o ludzi młodych, szukających stabilizacji.

Muzeum Powstań Śląskich będzie rozbudowane - Województwo Śląskie zaangażuje się w jego prowadzenie

Wstępnie rozmawialiśmy odnośnie wsparcia dla Muzeum Powstań Śląskich, żeby współprowadzić jako Urząd Marszałkowski tę ważną w naszej ocenie instytucję - jednocześnie to oczywiście poprawi finanse miasta, a możliwości Urzędu Marszałkowskiego w zakresie instytucji kultury są dużo większe.  Tym bardziej, że w stulecie powstań śląskich pojawia się ważna inicjatywa rozbudowy muzeum, jest to temat do dalszej rozmowy - mówił podczas konferencji prasowej Marszałek Województw Śląskiego - (...) uważamy, że jest to bardzo ważny projekt z punktu widzenia polityki historycznej, społecznej naszego regionu - dodał.

Czy podpisanie porozumienia faktycznie poprawi sytuację miasta i jego mieszkańców? Na efekty trzeba będzie zapewne poczekać jakiś czas, niemniej jest to na pewno ważny krok w stronę lepszej przyszłości Świętochłowic.

Świętochłowice podpisały porozumienie o współpracy z Województem Śląskim oraz KSSE SA

Komentarze (32)    dodaj komentarz »

 • Lew

  Adrian to nie jest śmieszne nie pogrążaj sie

 • Adrian

  Kostempski 8 lat nie potrafił uzyskać nigdzie przychylności dla miasta a Berger to zrobił w niecały rok. Nie żałuję że oddałem na niego głos bo skromny, i wie co robi. Szacun.

 • DB

  Na Bergera głosowałeś, hmm może też taki startował ale na obecnego prezydenta raczej nie zagłosowałeś... no bo chyba wiesz jak się nazywa obecny prezydent Świętochłowic?

 • Balek

  Tak. Skromny. Zwolnienia z pracy na masową wręcz skalę. Zerwane umowy na inwestycje... bardzo skromny.

 • Doktor

  Fuj ale podłe kłamstwo. Bartek to ty? Wyleczyć cię?

 • Tj

  Dla Ciebie skromny prezydent miasta,miasta które wg jego zdania jest bankrutem i ku upadłości nadal pobiera uposażenia tyle Ile jego odpowiednicy którzy zarządzają najbogatszymii i największymi miastami Górnego Śląska?.Żartujesz czy jesteś chory?

 • Matematyk

  Kostempski miał kilka lat przychylność, ile funduszy pozyskał, a ile obecny. Liczby, to wszystko się dodaje i wychodzi wynik. Porozumienie to nie umowa, też miałem porozumienie z władzami różnych miast, porozumienie na papierze ma wartość papieru na rozpałke w piecu. Ile zarobił, konkret. Porozumienie ma wartość wizerunkową, dla ocieplenia wizerunku miasta, po blamażu z bankructwem miasta. Zresztą to chyba było działanie na szkodę przedsiębiorstwa w którym pracuje.

 • Asss

  A kto doprowadził do tego bankructwa napisz bo na pewno nie Beger

 • Zbyt poinformowany.

  Bankructwo ogłosił Berger. Podając do publicznej wiadomości, informację o złym stanie finansów miasta, działał na szkodę skarbu państwa.

 • Przemysław

  Winę za fatalny stan finansów ponosi Kostempski i Karcz. Przypominam że dług wyniósł po zakończeniu ich "fachowej inaczej" roboty ponad 100 mln ...

 • Jo

  Chyba kiepski z ciebie matematyk skoro nie potrafisz odróżnić długu od pozyskanych środków. A prawda jest taka, że bilans twojego protektora wynosi + 60 milionów. DŁUGU !!!! I ten dług będzie zawsze i wszędzie za nim kroczył. Ludzie nie będą go pamiętać z jedynej dobrej rzeczy jaką mu się udało zrobić czyli dwóch wież, ale będą zawsze pamiętać, że przyprawił miastu 60 dużych okrągłych wypasionych baniek długu. Choćbyś nie wiem jak się wysilał nie zmażesz tego panie kolego.

 • Matematyk

  Zobaczymy ile będziesz po obecnym, skoro wydaje, a nie zarabia. TKM i tyle, już nawet zbankrutował miasto na początku kadencji.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.