Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice Razem dla Bruna. Sprawdź program!

  • Dodano: 2023-06-26 13:30

Już w najbliższą sobotę, 1 lipca Stowarzyszenie Przyjazne Świętochłowice we współpracy z m.in. CKŚ, OSiR "Skałka" i Radiem Silesia, organizuje kiermasz charytatywny. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie 3-letniego Bruna Ogiermana, małego świętochłowiczanina.

Kiermasz w słusznej sprawie

Kiermasz charytatywny pod patronatem honorowym prezydenta miasta Daniela Begera odbędzie się w sobotę, 1 lipca, na terenie OSiRSkałka” w godzinach 16:00-20:00. Przygotowano wiele atrakcji zarówno dla dużych, jak i małych mieszkańców: malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków, zabawy dla dzieci, nauka udzielania pierwszej pomocy, poczęstunek w postaci słodkości bądź kiełbasy z grilla i gorące lub zimne napoje. Na skałkowej estradzie wystąpią Dance Kids, Arkadia Band, Bożena Mielnik i Anna Matuszczyk. Imprezę poprowadzi Arkadiusz Wieczorek. 

Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie 3-letniego Bruna.

Bruno  kiermasz

Na leczenie i rehabilitację

Gdy Bruno urodził się w marcu 2020 roku z dysmorfią twarzy, lekarze zdecydowali, aby wykonać badania genetyczne. Wyniki potwierdziły ich przypuszczenia – u Bruna wystąpiła delecja na 15. chromosomie w obrębie 15q21, co odpowiada za dysplazję tkanki łącznej.

- Na tę chwilę rozpoznano u niego postępujący z wiekiem zespół Marfana. Delecja jest jednak tak duża, że mogą wystąpić u niego również inne zespoły chorobowe i zaburzenia rozwoju np. zespół Touretta – czytamy w opisie zbiórki na leczenie chłopca.

Chłopiec urodził się także ze zwichniętymi nogami. Przez rok próbowano wyleczyć je na wszelakie sposoby, jednak żaden z nich nie przyniósł pożądanych rezultatów. Bruno potrafi chodzić tylko z pomocą drugiej osoby bądź balkonika.

Kilka razy w tygodniu Bruno musi uczęszczać na intensywną rehabilitację ze względu na opóźnienie intelektualne i ruchowe. Szansą dla chłopca jest wyjazd na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny, który odpowiada kilkunastu tygodniom ciężkiej pracy podczas tradycyjnej rehabilitacji. W tym celu uruchomiono zbiórkę na siepomaga.pl. Aby wesprzeć ją dowolną kwotą, wystarczy kliknąć poniższy przycisk!

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również