Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Trzy osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków

  • Dodano: 2020-07-23 08:00, aktualizacja: 2020-07-23 07:16

W ręce kryminalnych wpadło trzech mieszkańców miasta, którzy posiadali narkotyki. Pierwszemu, 22-latkowi za posiadanie substancji odurzających grozi do 3 lat więzienia, natomiast 37-letniemu mężczyźnie i blisko 40-letniej kobiecie grozi nawet do 10 lat za kratami.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd

Nie ma tygodnia, by policjanci ze świętochłowickiej komendy nie zatrzymali podejrzanego o posiadanie czy handel środkami psychoaktywnymi. Z uwagi na dobro postępowań nie o wszystkich sprawach możemy jednak informować.


W minionym tygodniu w godzinach popołudniowych świętochłowiccy kryminalni przeprowadzili tzw. realizację do prowadzonej pracy operacyjnej i mając pewność, że znajdą zakazane środki patrolowali jedną ze świętochłowickich dzielnic.

W toku wykonywanych czynności ustalili, iż w jednym z mieszkań w dzielnicy Lipiny 37-letni mężczyzna mógł posiadać narkotyki. Po przybyciu na miejsce Funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej z KMP Świętochłowice potwierdzili ten fakt. W czasie przeszukania znaleziono u niego prawie 70 gramów netto amfetaminy. Mężczyznę zatrzymano. Grozi mu teraz do 10 lat za kratami. Dodatkowo tego samego dnia doszło do zatrzymania jeszcze dwóch osób, blisko 40-letniej kobiety, której za posiadanie substancji psychotropowej grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a także 22-latka, który w więzieniu może spędzić nawet 3 lata. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Łącznie Świętochłowiccy kryminalni zabezpieczyli ponad 70 gram amfetaminy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.