Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice tysięczną gminą w programie "Czyste Powietrze"

 • Dodano: 2021-02-09 06:45, aktualizacja: 2021-02-09 06:59

Troska o czyste środowisko i czyste powietrze to jeden z filarów nowej rzeczywistości, nowego ładu. - podkreślił Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej konferencji w Świętochłowicach.

Władze miasta podpisały dziś porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w ramach którego stały się tysięczną gminą przystępującą do programu „Czyste Powietrze”.


Na promocję programu “Czyste powietrze” do wszystkich gmin w sumie 100 mln zł.

Z tych pieniędzy mają powstać m.in. punkty konsultacyjne dla mieszkańców. Podczas konferencji w Świętochłowicach premier Mateusz Morawiecki ocenił, że uruchomiony dwa lata temu program “Czyste powietrze” to rewolucja w polityce środowiskowej. Zwrócił uwagę, że docelowo ponad 100 mld zł ma być zainwestowane w termomodernizację domów i wymianę źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne.

Już teraz 200 tys. gospodarstw domowych uczestniczy w programie Czyste powietrze. To pół miliona osób, które będą mogły korzystać z bezpieczniejszego i bardziej przyjaznego dla środowiska ogrzewania. – podkreślił Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

Komentarze (17)    dodaj komentarz »

 • miejscowa

  Wielkie brawa dla p.prezydenta BEGERA idzie wszystko w dobrym kierunku.Trzymam kciuki.POWODZENIA.

 • Tata z MO

  WIDZE TUTAJ DUŻO POSTÓW PISANYCH PRZEZ DELFINA I JEGO KAKAOWĄ KSIĘŻNICZKĘ , KROTKIE PYTANIE ZNALAZŁA SIE JUŻ SEKRETARZ MIASTA OD 3 LAT POSZUKIWAN LISTEM GONCZYM ? ? ?

 • krist

  tylko PiS !!!

 • T23

  100 000 000 na 1000 gmin a w Świętochłowicach 60 000 ludzi to 1,66 zł na mieszkańca. Brawo Wy.

 • Miecio.

  Propaganda sukcesu jak za Komuny. Ten Beger jest bez ambicji. Jezu...kto na niego głosował?!!!

 • krist

  mecio kolejny fan dawida

 • Ewa

  Delfin wam pomoże , zatka kominy i będzie czyste powietrze hahahaha

 • 8*

  Toporna ustawka propagandowa pokazująca przede wszystkim, gdzie urzędnicy mają czyste powietrze. Gmin w Polsce jest ok. 2.500, więc wydawałoby się, że Świętochłowice powinny być w pierwszej setce. Program trwa od września 2018 r. i skierowany jest do biedoty mieszkającej w domkach jednorodzinnych - dostaną na wymianę pieca, panele fotowoltaiczne, docieplenie, a teraz jeszcze wniosek za nich wypiszą.

 • Życzliwy

  Tato z MO nie kompromituj się!!!!

 • Tata z MO

  WIDZE TUTAJ DUŻO POSTÓW PISANYCH PRZEZ DELFINA I JEGO KAKAOWĄ KSIĘŻNICZKĘ , KROTKIE PYTANIE ZNALAZŁA SIE JUŻ SEKRETARZ MIASTA OD 3 LAT POSZUKIWAN LISTEM GONCZYM ? ? ?

 • Bercik

  Teraz pan prezydent sympatią pała do Zabrza i Sosnowca. Mieszkańcom tych miast proponuje stanowiska.No cóż mieszkańcy Świętochłowic mają się cieszyć,że jest!!! ale może już niedługo?

 • Mieszkaniec

  Jeżeli w tym mieście ktoś wierzy jeszcze temu prezydentowi to chyba tylko ci co maja dzięki niemu ciepłe posadki. A mówił, ze taki bezpartyjny, transparentny społecznik!!!. ZDRAJCA i PISOWIEC.

 • Antypisowiec

  Za kłamstwa wyborcze pisior Beger powinien wylecieć z urzędu przed końcem kadencji.

 • jasnowidz

  Będą mogły ,zrobimy, pomożemy itd. Tak już od paru lat! A ja się pytam gdzie te podłączenia do sieci C.O. o których było tak głośno!!! Puste słowa i nic więcej, gdyby komuś zależało to już dawno było by to realizowane. Za czasów delfina też było wielkie poruszenie, zebrania nawet dotacje i co? Widać już teraz małymi kroczkami zaczyna się kampania wyborcza bo kto wie co będzie za 2.5 roku.

 • PAMIĘTAMY!

  Będzie NOWY prezydent

 • Łukasz

  Na Świętochłowicach jest mnóstwo kamienic, przy których 2m od murów biegnie nitka z gazem, a wszyscy mieszkańcy kopcą w piecach węglowych. Nie ma własne życzenie, ale dlatego, że na pytanie o podłączenie do tej notki mpgl odpisuje, że nie ma na to pieniędzy. To tyle, jeśli chodzi o politykę eko w mieście

 • Lokator

  Z artykułu wynika że pieniądze nie są przeznaczone na podłączenia mieszkań do c.o. tylko na utworzenie punktu konsultacyjnego dla mieszkańców. Będzie okazja na zatrudnienie kolejnych kolegów czy rodziny.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.