Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Ukradł samochód, posługiwał się niewłaściwymi tablicami i był poszukiwany

  • Dodano: 2024-03-19 11:30

Do 5 lat więzienia grozi 41-latkowi ze Świętochłowic, który ukradł dostawczego forda oraz używał tablicy rejestracyjnej nieprzypisanej do tego samochodu. Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez chorzowski sąd. Zgodnie z nakazem doprowadzenia trafił do aresztu na 4 miesiące.

Zatrzymanie poszukiwanego ze Świętochłowic

Mundurowi ze świętochłowickiej komendy dostali zgłoszenie o nieprawidłowo zaparkowanym pojeździe. Interwencja zdawała się wyglądać, jak jedna z wielu. Na miejscu, na trawie stał zaparkowany pojazd dostawczy marki Ford, a w środku siedział 41-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez chorzowski sąd do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności. Kłopotów jednak było więcej.
Tablice rejestracyjne, które były założone na samochodzie, należały nie do forda, tylko do jaguara. W toku dalszych czynności okazało się, że dostawczak został skradziony na terenie Niemiec.

Mężczyzna został zatrzymany przez świętochłowickich policjantów, a samochód został odholowany na policyjny parking, gdzie będzie oczekiwać na swojego prawowitego właściciela. 41-latek usłyszał szereg zarzutów. Zgodnie z nakazem doprowadzenia trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwać na rozstrzygnięcie sprawy przez sąd.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Frądzel

    Ale Mo pecha pisiory tyle nakradli sprzeniewierzyli pieniędzy państwowych i na razie czapka nikomu nie spadła. A tu auto i to z Niemiec od wroga i zaraz taka kara.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również