Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: wspólne patrole "dzikich kąpielisk"

 • Dodano: 2019-08-06 08:00, aktualizacja: 2019-08-06 08:15

Za nami półmetek wakacji.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, świętochłowiccy mundurowi wspólnie ze strażnikami miejskimi kontrolują akweny wodne na terenie miasta.

Działania stróży prawa mają na celu promowanie bezpieczeństwa

Policjanci sprawdzają przestrzeganie przepisów o zakazie kąpieli w miejscach niedozwolonych, informując jednocześnie mieszkańców o zagrożeniach wynikających z nielegalnych kąpieli.

Do końca wakacji pozostał jeszcze miesiąc. Świętochłowiccy mundurowi nie tracą jednak czujności i systematycznie patrolują okolice zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie miasta. Podczas wspólnej służby ze strażnikami miejskimi, mundurowi sprawdzają bezpieczeństwo wypoczywających w rejonie akwenów wodnych. Działania prowadzone są w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.

Najbliższe prognozy pogody wskazują, że czeka nas słoneczny tydzień i każdy będzie chciał się schłodzić. Pamiętajmy jednak, że wszystkie tzw. „dzikie kąpieliska” na terenie naszego miasta nie są przeznaczone do kąpieli. Dlatego mundurowi pouczają, gdzie kąpiele są dozwolone, wskazują główne zasady, jakich należy przestrzegać podczas kąpieli m.in. zakaz wchodzenia do wody pod wpływem alkoholu czy zakaz kąpania się w miejscach, gdzie nie czuwa ratownik. Policjanci zapowiadają systematyczne kontrole miejskich zbiorników wodnych. Na kąpiących się pomimo zakazu i ostrzeżeń, czekać będą wysokie grzywny.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Jojo

  Dyć to je na Trupku i tam na glinie widać Kryśka jak mu karp weźmie to zawsze do wody włazi ,było poczekać to by mandacik mu się wlepiyło.Może by się naucz normalnie chytać a nie jak jakiś kłusownik.

 • ha ha

  Nawet nad Kaliną pojawiła się tablica "Zakaz kąpieli"Ha haha nie znam nikogo kto by chciał się tam kąpać

 • wodomierz

  To gdzie się teraz będą myć te wielodzietne rodziny przybyszy co mają zużycia wody 5 kubików na okres rozliczeniowy,gdzie będą pranie robić?

 • mieszkaniec

  Jak to gdzie? na Katowickiej w fontannie Dawida :)

 • renatakorus@.wp.pl

  Proszę zobaczyć co robia mundurowi w Chorzowie

 • Trasasasa

  Wszystko dla naszego dobra, a coraz mniej możemy. Dziękuję za uwagę.

 • Matias

  Ale beka. Może zakazać jeszcze chodzenia po dworze w burze?

 • xxx

  A czy mogą być jakieś inne akweny niż wodne?? Pozdrawiam autorkę tekstu.

 • wodnik szuwarek

  A ściągalność tych grzywien będzie taka jak czynszy w mpgl !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również