Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Zatrzymano czterech pseudokibiców, w tym dwóch nieletnich

 • Dodano: 2019-10-24 10:00

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali w poniedziałek cztery osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi znaleźli w ich samochodzie narkotyki oraz przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa.

Wśród zatrzymanych byli dwaj nieletni, którzy trafili do policyjnej izby dziecka

Teraz młodzieńcy za czyn karalny odpowiedzą przed sądem rodzinnym. O losie ich pełnoletnich kolegów również zadecyduje sąd.


W miniony poniedziałek dyżurny miejscowej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zamieszkach pseudokibiców oraz zaparkowanym w centrum miasta samochodzie mającym związek z ich środowiskiem. Na ulicy Hoffmann policjanci zastali przy Oplu dwóch pełnoletnich mężczyzn i dwóch nastolatków ubranych w charakterystyczną odzież sympatyków jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. W trakcie czynności legitymowania zmieniali oni swoje wersje dotyczące okoliczności zgłoszenia i zachowywali się nerwowo. Podjęli nawet próbę oddalenia się z miejsca kontroli, która zakończyła się fiaskiem. Jak się później okazało, mundurowi w ich pojeździe znaleźli przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa m.in. pałkę teleskopową i kominiarki oraz woreczek foliowy z marihuaną. Zatrzymani 15-latkowie trafili do policyjnej izby dziecka, a 20-letni chorzowianin i 23-letni świętochłowiczanin do policyjnego aresztu. Wczoraj osoby zostały przesłuchane. Teraz za czyn karalny nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym. O losie ich pełnoletnich kolegów również zadecyduje sąd.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Dorian

  Szkoda slow

 • krist

  brakuje milicji dostali by pałą po d. i odechciało by im się

 • podpis

  Milicji ci brakuje,stary dziadygo bez zony I dzieci. Z kotem zapewne.

 • Sowa

  Dostaną dozór i będą się śmiać z tego zdążenia

 • podpis

  Bo to jest smieszne.

 • Ala

  Przydałaby się obowiązkowa służba wojskowa dla tych gnojków. Jakby ich przegonili codziennie z 30 kilometrów z pełnym rynsztunkiem to by przestali się bawić w przestępców.

 • Świętochłowiczanka

  Zapraszamy na Chropaczów po resztę bandy półgłówków. A tym czterem można jeszcze dla przykładu dopisać zarzut niszczenia mienia w postaci obsmarowanych napisami ścian w całym mieście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również