Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Zmiana trasy linii tramwajowej 9 i 17

 • Dodano: 2020-08-11 06:45, aktualizacja: 2020-08-11 06:49

Od 10 sierpnia w związku z remontem ul. Powstańców w Chorzowie nastąpiła zmiana organizacji funkcjonowania linii tramwajowych nr 9 i 17.

Z Mijanki na Rynek w Chorzowie będzie można się dostać komunikacją autobusową

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że w związku z rozpoczęciem modernizacji ulicy Powstańców w Chorzowie, wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej.

Od 10 sierpnia 2020 r.:

 • linia tramwajowa nr 9 będzie kursowała na trasie Chebzie Pętla – Chorzów Batory Zajezdnia;
 • linia tramwajowa nr 17 będzie kursowała na trasie Chebzie Pętla – Chorzów Batory Zajezdnia;
 • uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa T-17 na trasie Chorzów Rynek – Świętochłowice Mijanka wg poniższego przebiegu:

w obu kierunkach linia będzie obsługiwała następujące przystanki: Świętochłowice Mijanka (tramwajowy) – Świętochłowice Gazownia (tramwajowy) – Chorzów Bałtycka (tramwajowy) – Chorzów Omańkowskiej (tramwajowy) – Chorzów Strzelców Bytomskich (autobusowy) – Chorzów Truchana Szpital (tymczasowy autobusowy) – Chorzów Miasto Dworzec PKP (autobusowy) – Chorzów Rynek (autobusowy stanowisko nr 3). 

Komentarze (5)    dodaj »

 • Świętochłowiczanin

  Mieszkam przy łagiewnickiej ten tramwaj 17 jak zjeżdża z z Łagiewnik lub z mijanki to muszę na noc okno zamykać taki robi hałas a jak się patrzyła film to naciskamy pauzę bo nic nie słychać oprócz tego jakby 20 ton się rozpadało po drodze mieszkańcy dzielnicy Chropaczów przy łagiewnickiej powinni interweniować w tej sprawie bo to jedynie normalne żeby tramwaj robił taki hałas

 • Mis

  To się przeprowadz może na Hugon, hehe

 • Mieszkaniec

  Bo nie potrafią puścić od chebzia do Chorzowa rynku zastępczej komunikacji autobusowej T17 i co teraz na gazowni przesiadaj się do busa no po[...] i tyle

 • Elizabeta

  Rozkopcie równolegle wszystkie drogi. Taka moja propozycja.

 • Kocer

  To jakaś żenada

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również