Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka podsumowała działania "Bezpieczny Pieszy"

  • Dodano: 2022-04-07 06:15, aktualizacja: 2022-04-07 06:28

Świętochłowicka drogówka przeprowadziła działania „Bezpieczny Pieszy”. Miały one na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi obserwowali nie tylko zachowanie pieszych, ale również to, jak traktowali ich kierowcy.

Mundurowi ujawnili blisko 40 naruszeń przepisów

Większość z nich dotyczyła niewłaściwego parkowania. W ręce drogówki wpadł także nietrzeźwy miłośnik dwóch kółek.

We wtorek policjanci ze świętochłowickiej drogówki prowadzili działania o kryptonimie „Bezpieczny Pieszy”. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili blisko 40 naruszeń przepisów. Większość z nich dotyczyła niewłaściwego parkowania. W ręce policjantów z drogówki wpadł także nieodpowiedzialny rowerzysta, który podróżował jednośladem, będąc pod wpływem alkoholu.

Zmiany w taryfikatorze za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila). W pierwszym przypadku amator jazdy na „podwójnym gazie” zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

Policja przypomina!

Prawo o ruchu drogowym mówi jasno i jednoznacznie, że zabrania się zatrzymywania pojazdu na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem. Taki stan rzeczy stwarza realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu, bowiem ogranicza widoczność.

Policja apeluje do pieszych i kierowców o rozwagę i wzajemne poszanowania na drodze. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • Kazia

    Rwać te chwasty pod wpływem alkoholu , a znam takich pare co jeżdżą na podwójnym gazie

  • gość

    kazia ty wiesz , chwalisz się tym samym nic nie robisz dla bezpieczeństwa swojego, swojej rodziny i ogółu? niczym się nie różnisz od tych pijanych śmieci.

  • niebezpieczny pieszy

    Bezpieczny pieszy to taki co ma wypisanych 5 mandatów z powodów bardzo wątpliwych przez klaunów z organizacji zomogalerianek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.