Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka podsumowała działania "NURD"

  • Dodano: 2020-02-10 08:15, aktualizacja: 2020-02-08 16:58

Pomimo iż nadrzędnym celem akcji jest troska o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W działaniach na terenie miasta wzięło udział łącznie 8 policjantów

Kolejny raz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy wzięli udział w krajowych działaniach o kryptonimie „NURD”. Nadrzędnym celem działań było egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mimo to policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. 8 policjantów miejscowej drogówki zabezpieczało najbardziej zagrożone miejsca w Świętochłowicach. Ujawnili 25 naruszeń przepisów drogowych, zarówno przez kierowców, jak i pieszych. Najczęściej popełniane wśród pieszych przewinienia dotyczyły przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, natomiast kierujący najczęściej przekraczali prędkość w okolicy przejść dla pieszych. Ponadto świętochłowiccy stróże prawa w trakcie akcji zatrzymali do kontroli jednego kierowcę, którzy prowadzili samochód z cofniętym licznikiem oraz jednego kierowcę, który prowadził pojazd mimo sądowego zakazu. Obaj wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Dawid

    niech się kiedyś tylko na pieszych skupią, a nie wiecznie na kierowcach... bo wkrótne kierowcy zaczną organizować jeszcze bardziej udoskonalone wersje yanosika

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.