Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka podsumowała działania "Odpady"

  • Dodano: 2019-11-26 09:45

W miniony piątek na terenie miasta świętochłowicka drogówka prowadziła działania o kryptonimie „Odpady”.

Miejscowych stróżów prawa wspomagali śledczymi świętochłowickiej komendy i policjanci gliwickiej autostradówki. Mundurowi w trakcie kontroli ciężarówek sprawdzali stosowne zezwolenia oraz czy kierowcy nie przewożą materiałów niebezpiecznych. Szczególnie skupili uwagę na ładunkach niedozwolonych i zagrażających środowisku.

Pod koniec minionego tygodnia mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy prowadzili działania pn. „Odpady”. Policjanci sprawdzali ładunki ciężarówek poruszających się po ulicach miasta. W trakcie akcji wspomagali ich śledczy miejscowej komendy oraz gliwicka autostradówka. Kontroli poddawana była m.in. legalność przewożonych odpadów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku. Drogówka sprawdzała także sposób załadunku odpadów i zgodność ich zawartości z posiadanymi dokumentami przewozowymi. Akcja prowadzona jest cyklicznie i ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, które nieprawidłowo transportują odpady. Podczas kontroli tylko w przypadku jednego z kierujących, za naruszenie ustawy o transporcie drogowym, materiały przekazano do Inspekcji Transportu Drogowego celem wydania decyzji administracyjnej.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Bracia Grimm

    Mały plusik za chęci.Brakuje mi info ,że samochody były ważone .Taka akcja powinna się odbywać nie cyklicznie a codziennie.Pomijam sprawy sprawy czasu pracy, bo zwykly policjant mnie mieć problem z rozczytaniem tachografów, ale najazd na wagę i ocena stanu technicznego, to już jak najbardziej.Jak nie ma wagi to pan prezydent powinien kupić, zwróci się szybko w obniżce kosztów utrzymania dróg

  • Ave

    Nie ma w mieście takiej wagi, najbliższa jest w Chorzowie obok sortowni śmieci PTS Alba, znaczy najbliższa...tam jest stanowisko, z którego czasem korzysta Inspekcja Transportu Drogowego.

  • Mieszkaniec

    Policja nie mogła sprawdzić "załadunku", ponieważ jest to proces ładowania czegoś na samochód, a nie transportu. Kontrolować na drodze można za to ładunek, jego stan, ilość, rozmieszczenie na samochodzie itd. Taka uwaga na przyszłość. Pozdrawiam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.