Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka zatrzymała 26-latka bez uprawnień i z 2 promilami

  • Dodano: 2020-03-23 08:15, aktualizacja: 2020-03-23 07:01

Świętochłowiccy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali w nocy do kontroli kierującego peugeotem, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości.

Mieszkaniec Katowic wydmuchał aż 2 promile alkoholu. Ponadto 26-latek nie ma prawa jazdy.

Teraz odpowie przed Sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata. Jazda w takim stanie to prosta droga do spowodowania zagrożenia w ruchu, mogącego skończyć się tragicznie.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości stanowi bardzo duże zagrożenie na drodze, zarówno dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar w dalszym ciągu zdarzają się amatorzy jazdy na tzw. „podwójnym gazie”. W nocy na ulicy Barlickiego mundurowi ze świętochłowickiego Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Woń alkoholu wyczuwalna w aucie była tak intensywna, że stróże prawa nie mieli wątpliwości co do stanu psychofizycznego kierowcy. Przeprowadzone badanie wykazało, że prowadził on samochód, mając dwa promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, iż 26- letni katowiczanin nie ma uprawnień do jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione wykroczenie. Grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Borek

    Myślał, że policja nie kontroluje, bo i na drogach ich mało i w yanosiku ich jakoś mniej oznaczonych, a tu niespodzianka... należy mu się

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również