Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka Jesień Chóralna

  • Dodano: 2010-09-17 12:30
Świętochłowicka Jesień Chóralna

Stowarzyszenie Kulturalne Paśniki oraz chór Ex Animo mają zaszczyt zaprosić na koncerty, które odbędą się w ramach II Świętochłowickiej Jesieni Chóralnej. W tegorocznej edycji festiwalu wezmą udział znane i cenione zespoły muzyki wokalnej, laureaci wielu nagród i wyróżnień.

Już w najbliższą niedzielę, 19 września o godz 17:30, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaśnikach będzie można posłuchać męskiej Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis pod dyrekcją Sławomira Witkowskiego słynącej z wykonywania Chorału Gregoriańskiego i utworów muzyki dawnej. Następnie wystąpi Chór "Harmonia" z Mikołowa pod przewodnictwem Elżbiety Krusz, który uświetni koncert bogatym repertuarem utworów muzyki klasycznej.

Zapraszamy także na koncert w kolejną niedzielę, tj. 26 września w Kościele Św. Józefa na Zgodzie na godz. 17:30, gdzie zaśpiewają: chór kameralny "Modus Vivendi" z Katowic-Piotrowic pod dyrekcją Anny Szawińskiej i chór "Ex Animo" z parafii NSPJ w Piaśnikach, który oprowadzi Marek Gremlowski. Występy dostarczą z pewnością słuchaczom niezapomnianych wrażeń artystycznych dlatego w imieniu wykonawców i organizatorów serdecznie zapraszamy do wysłuchania koncertów.

Dodatkowe informacje na stronie www.exanimo.swietochlowice.pl.

 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.