Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka policjantka spotkała się z seniorami w ramach kampanii #ZnamTeNumery

  • Dodano: 2024-04-25 09:15

#ZnamTeNumery – to kampania społeczna adresowana do seniorów i ich bliskich, a jej twarzami są bohaterowie serialu Telewizji Puls "Lombard. Życie pod zastaw".  W trosce o naszych starszych obywateli i w ramach kampanii, świętochłowicka policjantka regularnie organizuje prelekcje i spotkania mające na celu podniesienie świadomości seniorów na temat zagrożeń oraz dostarczenie im niezbędnych narzędzi do zachowania bezpieczeństwa.

Trwa kampania "#ZnamTeNumery"​​​​​​

Kampania #ZnamTeNumery, już cieszy się uznaniem wśród społeczności lokalnej, koncentruje się na przekazywaniu informacji seniorom dotyczących numerów alarmowych oraz sposobów reagowania w sytuacjach zagrożenia. Jej głównym celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród seniorów oraz umożliwienie im szybkiego kontaktu z odpowiednimi służbami w nagłych przypadkach.

Prelekcje związane z bezpieczeństwem seniorów to jedno z kluczowych narzędzi kampanii #ZnamTeNumery. Podczas tych prelekcji seniorzy dowiadują się, jak unikać niebezpieczeństw, jak rozpoznać potencjalne zagrożenia, oraz jak dzwonić pod odpowiednie numery alarmowe w sytuacjach awaryjnych. W trakcie prelekcji seniorzy dowiadują się na przykład, jak unikać oszustw telefonicznych, wizyt nieznajomych osób w domu, czy zagrożeń związanych z przemieszczaniem się po mieście.

W trakcie spotkań starsi obywatele mają okazję zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami, a także wspólnie analizować przypadki, które mogą spotkać ich w życiu codziennym. To otwiera przestrzeń do wymiany wiedzy i budowania więzi społecznych. Prelekcje związane z bezpieczeństwem seniorów, organizowane w ramach kampanii #ZnamTeNumery, przynoszą wiele korzyści. Świętochłowiccy seniorzy zyskują nie tylko konkretne informacje na temat swojego bezpieczeństwa, ale także pewność siebie i poczucie, że nie są sami w przypadku żadnej sytuacji kryzysowej. To również szansa na nawiązanie kontaktu z lokalnymi policjantami i wsparcia ze strony młodszej społeczności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również