Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowickie przedszkolaki potrafią powstrzymać smog

 • Dodano: 2021-02-19 06:15, aktualizacja: 2021-02-19 06:20

Dziesięć nowoczesnych oczyszczaczy powietrza trafiło do pięciu świętochłowickich przedszkoli w ramach akcji „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”.

W Przedszkolu nr 4 w Świętochłowicach w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej zorganizowano specjalne przedstawienie i konkurs plastyczny, w którym osobiście wziął udział Prezydent Miasta – Daniel Beger.


Kampanię „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkola złap oddech” zorganizował Zarząd Województwa Śląskiego. Jej celem jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

W Świętochłowicach do programu przystąpiło pięć placówek: Przedszkole Miejskie nr 2, 3, 4, 7 i 12. Wszystkie otrzymały po dwa nowoczesne oczyszczacze powietrza oraz pomoce dydaktyczne, w tym scenariusze edukacyjnych zajęć dla dzieci.

Komentarze (5)    dodaj »

 • zatroskany obyfatel

  Straż miejska też mogłaby zatrzymać smog. Wystarczy żeby wieczorem przejechała się ulicami miasta i nos sam ich zaprowadzi pod budynki ogrzewane plastikami i śmieciami. Ale po co, skoro można poudawać ciężką pracę od 7 do 15. No i gdzie ten pan burger co to chciał likwidować leni w mundurach, a skończyło się na wzajemnej adoracji sm i prez burgera

 • krist

  ludzie na świonach są za biedni żeby mogli kupować węgiel albo inny opał więc jeszcze długo będą palić śmieciami

 • a5

  Dynia kominy Śląska - stare lipiny oraz stary Chropaczów przoduja w tym zakresie

 • Były mieszkaniec

  Akcja bardzo cenna. Widać, że prezydentowi pozostało tylko spotykanie się z przedszkolakami, bo starsi mieszkańcy nie pałają sympatią do tego pana.

 • ble ble ble

  Od ględzenia jednego i tego samego smog sam nie zniknie! Ale po co coś zrobić jak można sobie tylko pogadać na ten temat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również