Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowickie “Śniadanie na trawie”

  • Dodano: 2021-07-24 18:00

Dzisiejszy poranek w Świętochłowicach rozpoczął się od “Śniadania na trawie”. Już od godziny 10:00 mieszkańcy mogli spróbować lokalnych specjałów, a także wziąć udział w różnych atrakcjach!  

Pyszności na "Skałce"

O głodnych Świętochłowiczan zadbali Restauracja Gilera, Restauracja Prowent oraz Kawiarnia Dywan Kawa. Od rana ich suto zastawione stoiska czekały na mieszkańców. Wszystko to miało miejsce na terenie OSiRSkałka”.  

Warsztaty z kuchni "zero waste" 

Podczas “Śniadania na trawie” odbyły się warsztaty dotyczące niemarnowania żywności. Poprowadził je Mikołaj Rykowski - założyciel Fundacji Wolne Miejsce, który od wielu lat organizuje m.in. „Wigilie dla samotnych”. Celem warsztatów było zwiększenie świadomości na temat tego, jak maksymalnie wykorzystać produkty spożywcze, które są dostępne w domu pod ręką, przy jak najmniejszej ilości odpadów. 

Moc atrakcji podczas “Śniadania na trawie” 

Oprócz pysznego jedzenia, dla mieszkańców Świętochłowic przygotowano wiele ciekawych atrakcji. Kreatywne Świętochłowice, Ośrodek Pomocy Społecznej i Sekcja Aktywności Lokalnej i Świetlicy Środowiskowej PROMYK oraz Śląskie Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu CEZAR zadbali o to, by najmłodsi uczestnicy spotkania nie mogli się nudzić. Nie zabrakło malowania twarzy czy zabaw ruchowych.  
Również pod okiem Daniela i Wiktora Korczów - półfinalistów programu LEGO Masters w TVN – dzieci mogły tworzyć niezwykłe konstrukcje z klocków.  

Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach zorganizowała kiermasz taniej książki.  

W programie znalazły się także: 

  • zajęcia z trenerami i instruktorami Golden FIT 
  • zabawy ruchowe i plastyczne w ramach „Magicznych wakacji z Harrym Potterem”, 
  • zajęcia Nordic Walking, 
  • nauka pierwszej pomocy z Gryfny Patrol 
  • konkursy z nagrodami

Mobilny punkt szczepień 

Podczas spotkania, uczestnicy mieli możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19, bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Z tej okazji skorzystało już kilkadziesiąt osób.  


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały własne

Komentarze (1)    dodaj »

  • No

    A ile to śniadanko kosztowało ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również