Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiczanin wspiął się na Hotel Mariott w Warszawie

 • Dodano: 2019-06-04 09:30, aktualizacja: 2019-06-13 21:53

Marcin Banot nie pierwszy raz zadziwił wszystkich zimną krwią i brakiem lęku. 31-latek po raz kolejny udowodnił, że niemożliwe jest możliwe. Mieszkaniec Świętochłowic wspiął się bez zabezpieczenia na Hotel Mariott w Warszawie. Sprawa ta jednak znajdzie finał w sądzie.

W niedzielę wieczorem Marcin Banot wszedł bez zabezpieczeń 120 metrów po elewacji Hotelu Mariott w Warszawie. Śmiałka zauważyli przechodnie, którzy poinformowali służby. Na miejscu szybko pojawiły się straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe. Mieszkaniec Świętochłowic podczas eskapady na górę wieżowca był sam. Wspięcie się na 120-metrowy budynek zajęło Marcinowi 38 minut! Po wejściu na szczyt ekstremalnego wspinacza wylegitymowano, otrzymał także wezwanie na komendę. Sam się na niej stawił. Usłyszał zarzut dotyczący wykroczeń przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu. Sprawa teraz trafi do sądu.

Świętochłowiczanin od dawna zajmuje się wspinaniem na budynki bez asekuracji. Wcześniej Marcin Banot zaliczył m.in. wieżowiec zabytkowy Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, mosty w Londynie i najwyższy nieczynny maszt w Niemczech (ponad 350 m). Marcin nagrania ze swoich ekstremalnych działań wrzuca do sieci. Prowadzi swój kanał na YouTube.

Zobaczcie film z jednej ze wspinaczek Marcina Banota.

Komentarze (10)    dodaj »

 • anna

  mam nadzieję że dostanie odpowiednio wyskoki mandat za tę głupotę którą zrobił

 • lol

  nikogo nie krzywdzil, ludzie maja rozne pasje i pragnienia w przeciwienstwie do ciebie, odwal sie od niego on robi to co kocha i pragnie ! Mam nadzieje ze nie dostanie zadnej kary !!!

 • Rob

  Marcinku jesteś wielki ino zaczynomy o ciebie się boć pozdrawiam z Niebieskiej Rudy Śląskiej

 • jorg

  czym tu się chwalić? co to za przykład dla młodzieży? ten człowiek szuka śmierci na wysokościach

 • gość

  No risc no fun! Przykład? Bez jaj! Jego życie ,jego pasją, a przykład dzieciom to ? błłuuuuuchacha!!!

 • naked

  byle tak dali banocik subcio

 • Jola

  idiota, to że on ma gdzieś swoje życie nie znaczy że ludzie chcą mieć zniszczoną psychikę przez oglądanie rozpryśniętego człowieka na asfalcie.

 • KBA

  @Jola - no bez jaj, za każdym razem jak policja zdrapuje motocyklistę z asfaltu albo wyciąga zmielonego emeryta spod tramwaju to gapiom jakoś nie przeszkadza, niektórzy sobie nawet zdjęcia robią.

 • Ex

  Na jakim asfalcie, pod nim było zadaszenie z dobudowki. A po drugie, jak gapie są ciekawi to nawet na gorsze masakry by patrzyli z ciekawości. Marcin powodzenia w realizowaniu swoich planów.

 • Ex

  Oj koszt akcji może być znaczny. Mam nadzieję, że potraktują Marcina dość łagodnie. Podziwiam go za zimną krew i odpowiednie przygotowanie fizyczne. Nasz człowiek pająk.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również