Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiczanin z zarzutem zabójstwa i rozboju przy użyciu noża

  • Dodano: 2022-02-28 11:45

Rudzcy kryminalni zatrzymali sprawcę zabójstwa 36-letniego rudzianina i dwóch napadów z nożem. 37-latek wpadł w ręce policjantów po kilku godzinach od znalezienia ciała zabitego mężczyzny. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Świętochłowic grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ruda Śląska: Zabójstwo i dwa napady w jeden dzień

W ubiegły czwartek dyżurny rudzkiej Policji został poinformowany o znalezieniu martwego mężczyzny w rejonie ulicy Piaskowej w dzielnicy Wirek. Na jego ciało natknął się spacerujący tamtędy mężczyzna. Stróże prawa bardzo szybko ustalili, że 36-latek, zaginął kilka dni wcześniej. Mężczyzna zginął od ciosów nożem. 

- Kryminalni analizowali zebrane dowody i nagrania z monitoringu z pobliskich ulic. W czasie, gdy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, na terenie miasta doszło do dwóch napadów - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

W pierwszym mężczyzna, grożąc nożem, próbował zmusić pracownicę placówki bankowej do wydania pieniędzy, jednak ta włączyła alarm, który spłoszył napastnika. Kilkanaście minut później ten sam sprawca napadł na ekspedientkę sklepu spożywczego, raniąc ją nożem i zabierając pieniądze. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy tych przestępstw.

- Dobrej jakości nagranie z monitoringu i pomoc policjantów z rudzkiej "czwórki" przyczyniły się do ustalenia personaliów sprawcy napadów. Kryminalni pracujący jednocześnie przy sprawie zabójstwa i napadów zdobywali coraz więcej informacji i poszerzali materiał dowodowy. Kolejne godziny ich śledztwa i szczegółowa analiza ustaleń potwierdziła, że sprawcą zabójstwa i napadów jest ten sam mężczyzna - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Sprawca przyznał się do zabicia rudzianina oraz napadów

37-letni świętochłowiczanin został namierzony i zatrzymany przez rudzkich policjantów na jednej z katowickich ulic. Sprawca przyznał się do zabicia rudzianina oraz napadów. Prokurator przedstawił mu zarzuty zabójstwa, rozboju przy użyciu noża i usiłowania rozboju. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

37-latek ze Świętochłowic był dobrze znany policji. W grudniu wyszedł z więzienia po ośmioletniej odsiadce za napady na stacje benzynowe i rozboje. Świętochłowiczanin decyzją rudzkiego sądu został tymczasowo aresztowany.

Policja zatrzymała zabójcę 36-letniego rudzianina i sprawcę dwóch napadów z nożem


Źródło: Redakcja / KMP Ruda Śląska

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ola

    Rwać te chwasty a nie wypuszczać na wolność bo jak widać nic się nie zmieniają

  • krist

    trzeba wyrwać chwasta po co trzymać i żywić z naszych pieniędzy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również