Wiadomości z Świętochłowic

Tereny zielone będą zachowane

 • Dodano: 2021-03-26 06:00, aktualizacja: 2021-03-26 06:21

Radny Rady Miejskiej w Świętochłowicach Marcin Bawej złożył w środę (25.03) interpelację wraz z podpisami mieszkańców pod wnioskiem, mającym zabezpieczyć społeczną rolę terenów zielonych położonych naprzeciwko budynku dyrekcji OSIR " Skałka".

Pomysł zyskał poparcie prezydenta miasta, Daniela Begera

Chodzi o tereny zielone położone naprzeciwko budynku dyrekcji Ośrodka Sportu i Rekreacji “Skałka” w Świętochłowicach (przy Parku Heiloo). Zakątek wymaga uporządkowania roślinności, uprzątnięcia śmieci, wyznaczenia ścieżek etc. Prace zaplanowane mają zostać w przyszłym roku. Dzięki nim teren ten nie będzie mógł zostać sprzedany pod zabudowę i pozostanie dobrem wspólnym – miejscem spacerów i wypoczynku świętochłowiczan, a także domem wielu zwierząt.

Jaką nazwę będzie nosiło to miejsce? Będzie laskiem czy parkiem? Lasek Piaśnicki, a może Park Heiloo II? Inne propozycje? Prosimy wysyłać je na adres e-mail media@swietochlowice.pl.

Komentarze (28)    dodaj komentarz »

 • Wyborca

  Delfin wszystko wycinał i jeszcze 100 milionów sobie od miasta porzyczył

 • Krzysztof i Alicja

  Jacek i Alina to jedna rodzina

 • Niezorientowany

  Przepraszam ale mógłbyś podać konkretniej o kogo chdzi, bo pod wieloma artykułami pojawia się ten wpis a nie kojarzę o kim mowa?

 • Mieszkaniec

  Berger nic nie zrobił, drzew ciągle ubywa a powinno byc na odwrót pamiętam że jedna z jego wielu niespełnionych obietnic było posadzenie drzewka za każde urodzone drzewko a tym czasem wszystkie tereny zielone są masowo zabudowywane tak jakby mało betonu ludzi i śniegu było w tym mieście

 • piasniki

  Ładna ustawka - interpelacja w środę ( data z czwartku ), a w piątek już zdjęcie radnego bez maski w trakcie rozmowy z zatroskanym i artykulik o tym. A poważniej, poza zwrotem kasy, nic nie stoi na przeszkodzie, by miasto wypowiedziało Xenakisowi użytkowanie wieczyste wykarczowanego terenu. Za tę decyzję poprzednie władze powinny się gęsto tłumaczyć.

 • Halina44

  Popieram Begera , przynajmniej dba o to co juz jest. Poprzednik mamił obietnicami , mataczył i wycinał wszystko co sie da

 • Kazik

  Dba? Wokół jego ulubionych domków, tzw. fińskich, jest śmietnik z setkami walających się odpadów i rozpadających się ruder! To chyba teren miejski?!

 • na marginesie

  A kto zezwolił na wycinkę drzew w tym samym lasku tylko na skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Zubrzyckiego? Nawt nie ma informacji co tam będzie. Mamienie plebsu Beger opanował do perfekcji.

 • oscar

  Popieram ideę zielonych terenów oraz składam wniosek o zmianę nazwy parku w Piaśnikach !!!!!!!!!!!! Nie mam nic przeciwko mieszkańcom Heiloo ale mamy zasłużonych Świętochłowiczan których nazwisko powinno być w nazwie naszego parku.

 • Z żalem

  Też tak uważam, to PARK Piaśnicki :) Najgorszą decyzją było niegdyś sprzedanie pałacyku. Mało u nas zabytkow, miasto powinno odkupić od tej prywatnej osoby tą okazałość, bo niszczeje. Jakby to było w dzierżawie na restauracje, to podczas wesel, komunii itp mieszkańcy by widzieli piękne posadzki, zabytowe wnętrza. Oczywiście po pandemii. Teren wokół też zaniedbany. A to by mogła być "perełka" miasta.

 • Tyle

  Beger wygrał bo włączył się. w ratowanie Hugona i Uroczyska Jak pozwoli wyciąć te tereny jest skończony Kostempski przegrał przez swą arogancję i rozdęte ego pamietajcie

 • Mieszkaniec

  Przecież pół Hugona jest wycięte a Uroczysko ma już swoje dni policzone.

 • Tak to widzę

  Czas szybko leci a wybory się zbliżają, ludzie pamiętają obietnice wyborcze i widzą co jest grane. Społeczeństwo ma dość kłamstw i obłudy i chyba nasz miejscowy cudotwórca wreszcie się pokapował że może być czerwona kartka lecz nadal mu się wydaje że ma z baranami do czynienia.

 • Rozczarowany

  Mojego głosu na pewno nie dostanie

 • Mieszkaniec

  A nie? Baranów u nas dostatek bo nikt o zdrowym rozsądku nie zagłosował by na niego

 • Hanys

  Gdzie skłamał ?

 • PAMIĘTAMY!

  A która obietnice przedwyborczą zrealizował? Nie co planuje co będzie. Co już zrobił?

 • Obserwator

  Zrealizował trochę. Nie szasta kasą na imprezy, robi drogi, dba o przedszkola i otworzył szkole na Wzgórzu, by w jedynce i siedemnastce poprawiły się warunki, powoli klatki schodowe są remontowane itp. O lasy i parki trzeba dbać, to wartość ponad wszystko. Choć są jednostki, które nie znają argumentów dlaczego.

 • zefel

  Imprez nie robi bo obostrzenia covidove. W 2019 w każdej dzielnicy była impreza choć miasto podobno było bankrutem. Nie wyremontował ani jednej drogi, bo remontem nie można nazwać połatania połowy ulicy Bytomskiej i to na dodatek tej, która miała mniejsze wyboje, znaki ostrzegawcze o wybojach do dzisiaj nie zostały usunięte a chodniki wzdłuż Bytomskiej to tragedia. Ulica Metalowców wyremontowana tylko w połowi i to także tej mniej zdewastowanej uczęszczanej przez samochody ciężarowe. Podstawówka na Wzgórzu powstała z powodu reformy oświatowej czyli likwidacji gimnazjów. Jakbyś nie pamiętał to kiedyś była to SP nr 5, a już największym paradoksem było utworzenie w niej oddziałów integracyjnych, 100 metrów w linii prostej od SP 17 i dzieci z Centrum i ze Zgody nadal muszą jeździć do Chropaczowa. Remonty klatek schodowych należą do MPGL a nie do Prezydenta Miasta i na koniec - obecny prezydent tak samo wycina drzewa jak poprzedni.

 • PAMIĘTAMY!

  Ponownie zadam pytanie:która OBIETNICE przedwyborczą zrealizował? Dlaczego wszystkie projekty na bilbordach realizowane mają być w drugiej kadencji? Kogo on chcę omamić?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.