Wiadomości z Świętochłowic

Tereny zielone będą zachowane

 • Dodano: 2021-03-26 06:00, aktualizacja: 2021-03-26 06:21

Radny Rady Miejskiej w Świętochłowicach Marcin Bawej złożył w środę (25.03) interpelację wraz z podpisami mieszkańców pod wnioskiem, mającym zabezpieczyć społeczną rolę terenów zielonych położonych naprzeciwko budynku dyrekcji OSIR " Skałka".

Pomysł zyskał poparcie prezydenta miasta, Daniela Begera

Chodzi o tereny zielone położone naprzeciwko budynku dyrekcji Ośrodka Sportu i Rekreacji “Skałka” w Świętochłowicach (przy Parku Heiloo). Zakątek wymaga uporządkowania roślinności, uprzątnięcia śmieci, wyznaczenia ścieżek etc. Prace zaplanowane mają zostać w przyszłym roku. Dzięki nim teren ten nie będzie mógł zostać sprzedany pod zabudowę i pozostanie dobrem wspólnym – miejscem spacerów i wypoczynku świętochłowiczan, a także domem wielu zwierząt.

Jaką nazwę będzie nosiło to miejsce? Będzie laskiem czy parkiem? Lasek Piaśnicki, a może Park Heiloo II? Inne propozycje? Prosimy wysyłać je na adres e-mail media@swietochlowice.pl.

Komentarze (28)    dodaj »

 • Wyborca

  Delfin wszystko wycinał i jeszcze 100 milionów sobie od miasta porzyczył

 • Krzysztof i Alicja

  Jacek i Alina to jedna rodzina

 • Niezorientowany

  Przepraszam ale mógłbyś podać konkretniej o kogo chdzi, bo pod wieloma artykułami pojawia się ten wpis a nie kojarzę o kim mowa?

 • Mieszkaniec

  Berger nic nie zrobił, drzew ciągle ubywa a powinno byc na odwrót pamiętam że jedna z jego wielu niespełnionych obietnic było posadzenie drzewka za każde urodzone drzewko a tym czasem wszystkie tereny zielone są masowo zabudowywane tak jakby mało betonu ludzi i śniegu było w tym mieście

 • piasniki

  Ładna ustawka - interpelacja w środę ( data z czwartku ), a w piątek już zdjęcie radnego bez maski w trakcie rozmowy z zatroskanym i artykulik o tym. A poważniej, poza zwrotem kasy, nic nie stoi na przeszkodzie, by miasto wypowiedziało Xenakisowi użytkowanie wieczyste wykarczowanego terenu. Za tę decyzję poprzednie władze powinny się gęsto tłumaczyć.

 • Halina44

  Popieram Begera , przynajmniej dba o to co juz jest. Poprzednik mamił obietnicami , mataczył i wycinał wszystko co sie da

 • Kazik

  Dba? Wokół jego ulubionych domków, tzw. fińskich, jest śmietnik z setkami walających się odpadów i rozpadających się ruder! To chyba teren miejski?!

 • na marginesie

  A kto zezwolił na wycinkę drzew w tym samym lasku tylko na skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Zubrzyckiego? Nawt nie ma informacji co tam będzie. Mamienie plebsu Beger opanował do perfekcji.

 • oscar

  Popieram ideę zielonych terenów oraz składam wniosek o zmianę nazwy parku w Piaśnikach !!!!!!!!!!!! Nie mam nic przeciwko mieszkańcom Heiloo ale mamy zasłużonych Świętochłowiczan których nazwisko powinno być w nazwie naszego parku.

 • Z żalem

  Też tak uważam, to PARK Piaśnicki :) Najgorszą decyzją było niegdyś sprzedanie pałacyku. Mało u nas zabytkow, miasto powinno odkupić od tej prywatnej osoby tą okazałość, bo niszczeje. Jakby to było w dzierżawie na restauracje, to podczas wesel, komunii itp mieszkańcy by widzieli piękne posadzki, zabytowe wnętrza. Oczywiście po pandemii. Teren wokół też zaniedbany. A to by mogła być "perełka" miasta.

 • Tyle

  Beger wygrał bo włączył się. w ratowanie Hugona i Uroczyska Jak pozwoli wyciąć te tereny jest skończony Kostempski przegrał przez swą arogancję i rozdęte ego pamietajcie

 • Mieszkaniec

  Przecież pół Hugona jest wycięte a Uroczysko ma już swoje dni policzone.

 • Tak to widzę

  Czas szybko leci a wybory się zbliżają, ludzie pamiętają obietnice wyborcze i widzą co jest grane. Społeczeństwo ma dość kłamstw i obłudy i chyba nasz miejscowy cudotwórca wreszcie się pokapował że może być czerwona kartka lecz nadal mu się wydaje że ma z baranami do czynienia.

 • Rozczarowany

  Mojego głosu na pewno nie dostanie

 • Mieszkaniec

  A nie? Baranów u nas dostatek bo nikt o zdrowym rozsądku nie zagłosował by na niego

 • Hanys

  Gdzie skłamał ?

 • PAMIĘTAMY!

  A która obietnice przedwyborczą zrealizował? Nie co planuje co będzie. Co już zrobił?

 • Obserwator

  Zrealizował trochę. Nie szasta kasą na imprezy, robi drogi, dba o przedszkola i otworzył szkole na Wzgórzu, by w jedynce i siedemnastce poprawiły się warunki, powoli klatki schodowe są remontowane itp. O lasy i parki trzeba dbać, to wartość ponad wszystko. Choć są jednostki, które nie znają argumentów dlaczego.

 • zefel

  Imprez nie robi bo obostrzenia covidove. W 2019 w każdej dzielnicy była impreza choć miasto podobno było bankrutem. Nie wyremontował ani jednej drogi, bo remontem nie można nazwać połatania połowy ulicy Bytomskiej i to na dodatek tej, która miała mniejsze wyboje, znaki ostrzegawcze o wybojach do dzisiaj nie zostały usunięte a chodniki wzdłuż Bytomskiej to tragedia. Ulica Metalowców wyremontowana tylko w połowi i to także tej mniej zdewastowanej uczęszczanej przez samochody ciężarowe. Podstawówka na Wzgórzu powstała z powodu reformy oświatowej czyli likwidacji gimnazjów. Jakbyś nie pamiętał to kiedyś była to SP nr 5, a już największym paradoksem było utworzenie w niej oddziałów integracyjnych, 100 metrów w linii prostej od SP 17 i dzieci z Centrum i ze Zgody nadal muszą jeździć do Chropaczowa. Remonty klatek schodowych należą do MPGL a nie do Prezydenta Miasta i na koniec - obecny prezydent tak samo wycina drzewa jak poprzedni.

 • PAMIĘTAMY!

  Ponownie zadam pytanie:która OBIETNICE przedwyborczą zrealizował? Dlaczego wszystkie projekty na bilbordach realizowane mają być w drugiej kadencji? Kogo on chcę omamić?

12

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również