Wiadomości z Świętochłowic

Tesco całkowicie znika z Polski. Kolejne sklepy sprzedane

 • Dodano: 2020-06-22 11:30, aktualizacja: 2020-06-24 14:33

Sieć handlowa Tesco oficjalnie ogłosiła, że wycofuje się z Polski. Właściciel sieci Netto, czyli Salling Group, porozumiał się z Tesco Polska w sprawie przejęcia całości działalności brytyjskiej spółki w naszym kraju, w tym jej 301 sklepów i dwóch magazynów.

Po tej transakcji sieć Netto będzie posiadała w Polsce niemal tyle sklepów (687), co konkurencyjny Lidl, który prowadzi ok. 720 placówek w naszym kraju. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

Obecnie sieć Netto Polska zatrudnia ok. 5,5 tys. pracowników. Pierwszy sklep Netto w Polsce został otwarty w 1995 roku w Szczecinie. W sumie Netto ma prawie 1250 sklepów, które zlokalizowane są w Niemczech, Danii i Polsce.

– Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie – mówi Janusz Stroka, , prezes Netto Polska cytowany w komunikacie.

Co stanie się z funkcjonującymi w Polsce sklepami Tesco? Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach.

– Polskie produkty i lokalni dostawcy stanowią integralną część naszej przyszłej oferty – dodaje Janusz Stroka. - Transakcja stwarza ogromne możliwości rozwoju zarówno naszym pracownikom, jak i naszym partnerom biznesowym. Chcemy kontynuować współpracę z naszymi najlepszymi dostawcami i partnerami, aby wspólnie dostarczać klientom wartość, jakiej oczekują i z jakiej jesteśmy znani. Jestem przekonany, że wraz z naszymi nowymi współpracownikami zapewnimy polskim klientom bezkonkurencyjną ofertę, atrakcyjny stosunek jakości do ceny i wspaniałe doświadczenie zakupowe w nadchodzących latach - podkreśla Stroka.

Wartość transakcji jest równa Enterprise Value (EV) w wysokości 900 mln zł, jednakże musi ona zostać zweryfikowana i zatwierdzona przez urzędy regulacyjne. Finalizacja nastąpi w czwartym kwartale 2020 roku.

W Świętochłowicach działają dwa sklepy brytyjskiej marki Tesco. Znajdują się one:

 • przy ul. Chorzowskiej 19,
 • oraz przy ul. Katowickiej 31 A.

Co sądzicie o takiej zmianie?

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj »

 • Mieszkania miasta

  I Bardzo dobrze że zostanie zamknięty szczególnie ten w piasnikach . Byłam świadkiem jak panie ekspedientki dotykają mięso wędliny bez zakładania rękawiczek , jak zwróci się im uwagę to jeszcze z oburzeniem do klienta . Takie sytuację nie powinny mieć miejsca

 • uiop

  Super!! nareszcie netto u nas.

 • Brutto

  Moim skromnym zdaniem sklepy Netto posiadają lepszy asortyment niż Tesco. Możemy tylko zyskać.

 • Angelika

  Świętochłowice wiele nie stracą ja na tym terenie znikną dwa markety.

 • Angelika

  Świętochłowice wiele nie stracą ja na tym terenie znikną dwa markety.

 • Swiony

  Wywalic z miaste obcy rynek calkowicie!

 • Sasza

  Zostawić tylko nasz Sovietzki.

 • zefel

  To co by tu zostało?

 • Ludek

  Górniki! :-)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.