Wiadomości z Świętochłowic

To już pewne! Daniel Beger wygrywa z Bartoszem Karczem!

 • Dodano: 2024-04-22 00:15, aktualizacja: 2024-04-22 09:14

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już ostateczne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta Świętochłowic – urząd ten przez kolejne 5 lat będzie sprawować Daniel Beger!

Daniel Beger wygrywa wybory na prezydenta Świętochłowic

Wybory samorządowe 2024 za nami. W Świętochłowicach - jak wynika z oficjalnych wyników przedstawionych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej - walkę o urząd prezydenta miasta wygrał Daniel Beger, który zdobył 7 936 głosów (61,16%), co oznacza, że pozostanie włodarzem miasta na kolejną kadencję. Bartosz Karcz w drugiej turze wyborów otrzymał 5 039 głosów (38,84%).

Daniel Beger krótko skomentował wynik w mediach społecznościowych. 

- Dziękuję za Wasze zaufanie! Kontynuujemy zdrowy rozwój w Mieście Świętochłowice! - napisał Daniel Beger.

Daniel Beger - życiorys

Daniel Beger urodził się 20 marca 1977 w Sztumie. Pochodzi z Powiśla. W 2000 ukończył studia z edukacji społeczno-politycznej w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie (licencjat), a w 2002 – magisterskie studia politologiczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Kształcił się też podyplomowo z zarządzania projektami unijnymi w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Po studiach wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie pracował m.in. jako technik w Westminster City Council. W 2006 powrócił do Polski i zamieszkał w Świętochłowicach, skąd pochodzi jego żona. W latach 2007–2011 był zatrudniony jako inspektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, następnie do 2012 zarządzał projektami informatycznymi w firmie konsultingowej. W latach 2012–2016 pracował w biurze rektora Politechniki Śląskiej, a od 2016 jako broker technologii w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej. W 2015 został prezesem stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice.

W wyborach samorządowych w 2018 został kandydatem KWW Stowarzyszenie Przyjazne Świętochłowice na prezydenta Świętochłowic. W pierwszej turze uzyskał 31,20% głosów, co dało mu drugi najlepszy wynik. W drugiej turze zdobył 50,35% poparcia, pokonując rządzącego od 2010 Dawida Kostempskiego różnicą 122 głosów. Skutecznie ubiegał się także o mandat radnego miejskiego (niepołączalny z funkcją prezydenta). Urząd prezydenta miasta objął 22 listopada 2018. Wchodził w skład honorowego komitetu poparcia Andrzeja Dudy przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku. W 2023 roku został koordynatorem struktur ruchu Bezpartyjni Samorządowcy w województwie śląskim, opuścił to ugrupowanie już po kilku miesiącach.

W pierwszej turze wyborów na prezydenta Świętochłowic Daniel Beger otrzymał 7 367 głosów - 44,93%. W drugiej turze 21 kwietnia zmierzył się z Bartoszem Karczem, który zdobył 3 461 głosów - 21,11%.

To już pewne! Daniel Beger wygrywa z Bartoszem Karczem!

Komentarze (22)    dodaj »

 • Patrz na uczciwość.

  Tz.wygrała opcja Pisowska w Świętochłowicach dodam ukryta. Nic dobrego to nie wróży jedynie to że z tej opcji nie dostali się żądni pieniędzy radni.Lenie i to roszczeniowi. Nie będę pisał nazwisk przecież wiemy i znamy te jedynki i dwójki na listach.

 • las goroles

  Te hanys a ilu Ślązaków rodowitych mieszka w Świętochłowicach? Co krok na ulicy słychać bylim,idzta , przynieśta, cofnijta się itd. Czy to jest gwara Śląska?

 • Hanys

  1/4 to mało? Przede wszystkim my jesteśmy u siebie, na Górnym Śląsku, a traktuje się nas, jakby nas nie było i spycha na margines społeczeństwa. Wuszt i Szołtysek na otarcie łez to ma być niby ta pamięć i uhonorowanie ponad 1000-letniej historii i mieszkańców tej ziemi? I co to za argument, że jest nas mniej niż "prawilnych" Polaków? To tylko przemawia za tym, aby nauczano języka śląskiego w szkołach. Tak, języka, nie gwary, bo język śląski ma swoje osobne gwary, jak ci od "wnieśta przynieśta". W Katalonii od wielu lat podkreślają że są Katalończykami a nie Hiszpanami, i tak jest w wielu krajach w Europie i na świecie. Tylko w postkomunistycznych krajach powtarza się bzdury o jednorodności narodu i straszyć rozpadem państwa. Zacznijcie w końcu myśleć.

 • Olo

  To działajcie jako Ślązacy. Wystawiajcie więcej kandydatów, pokazujcie się, dajcie się poznać od strony "śląskiej". Kultywujmy takie tradycje kulturowe.

 • mieszkaniec

  Panu prezydentowi gratuluję, a kontrkandydatowi życzę rychłego trafienia do celi wraz z kostempskim.

 • świętochłowiczanka

  Czekam jeszcze tylko na moment aż te facjaty Karcza poznikają zewsząd :)

 • Hanys

  DB = większa polonizacja (postępujące osadnictwo "z Polski", polskopatriotyczne elementy w przestrzeni publicznej typu flagi czy murale, dalszy zanik rodzimej kultury, brak wprowadzania języka śląskiego do szkół i przedszkoli w przypadku przegłosowania ustawy etc.). Poza tym betonowanie miasta, wycinka drzew, deweloperka, samochodoza i kameromania. Gratuluję Ślązacy, nie potraficie wprowadzić do miejskich władz nikogo swojego, to będziecie wdychać syf pod okiem kamer słuchając "Boże coś Polskę z kościelnej wieży:)

 • Helmut

  Ty chyba tukej niy miyszkŏsz, bo jakosi niy widza tego, ô czym piszesz a co zaciepujesz.

 • Mieszkaniec

  Zgadzam się w 100% niestety sprawdza się,,miałeś chamie złoty roģ,, a to już tyle lat....wielu mieszkańcom kręgosłup moralny kruszeje za klepanie po plecach stąd...wyszło jak wyszło jednak w jednostkach też tkwi wielka sila a to jest bardzo ważne

 • miejscowa

  Samych sukcesów

 • Mieszkanka

  Moje gratulacje życzę dobrych rządów

 • happy

  Gratulacje! Super wiadomość. Życzę powodzenia.

 • Valuś

  Gratulacje

 • Valuś

  Szkoda że beger nie przyznaje się do związku z pisem. Nie wiem czy gratulować facetowi zwycięstwa. Facetowi który pomiata ludźmi, traktuje ich z góry, a jakiekolwiek próby porozumienia z nim zwalane są na pośpiecha. Dla niego sprzątaczka ma [...]ć za trzech, kucharka za dwóch. Pozbycie się z mieszkania kobiety pracującej w szkole całe lata, i wciskanie jej rudery/meliny jest ok. Oby kolejne 5 lat było owocne, a szanowny pan "prezydęt" był bardziej otwarty dla ludzi. I przestał robić w balona mieszkańców tak jak w chwili obecnej robi na Średniej i okolicach.

 • Mieszkaniec

  On jest otwarty tylko dla swoich

 • Mieszkanka

  Cieszę się bardzo!!!!! Gratulacje!!!!!!

 • Mieszkaniec

  A jo niy

 • Kazik B

  Dzień dobry Panie Prezydencie Beger , Gratulacje dla Pana ,cieszę się bardzo że będzie Pan naszym Prezydentem przez następne lata .

 • mieszkaniec

  Jest za to PSL i powrót do wieśniackich korzeni, nie obrażając mieszkańców wsi. PSL i [...]ownia wgniatający Putina w ziemię, większego wieśniactwa w życiu nie widziałem.

 • Tomek z Chropa

  Nie ma platformy na swionach nie ma platformy huraaaaa brawo my wyborcy

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również