Wiadomości z Świętochłowic

Trudne warunki drogowe na Śląsku. IMGW ostrzega przed mrozem

  • Dodano: 2021-01-17 10:15

W związku z trwającymi od piątku opadami śniegu, w niedzielę rano warunki na drogach regionu pogorszyły się - na większości głównych dróg zalegało błoto pośniegowe. Uważajcie na drogach!

Za oknami coraz zimniej, temperatura spada poniżej zera, a meteorolodzy zapowiadają kolejne opady śniegu. To wszystko mocno wpływa na komfort jazdy samochodem. Mimo iż w całym województwie śląskim pracują pługopiaskarki, niektóre drogi zasypane są śniegiem lub zalega na nich błoto pośniegowe. Tak wczoraj w godzinach wieczornych wyglądała Drogowa Trasa Średnicowa. 

Sytuacja na śląskich drogach

Jak podano w porannym niedzielnym raporcie działającego przy wojewodzie śląskim Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, na godz. 6. rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała o przejezdności wszystkich dróg krajowych w woj. śląskim

- Na większości dróg zalega błoto pośniegowe. Na sieci dróg krajowych w województwie pracowało 140 pojazdów do zimowego utrzymania dróg oraz 122 pracowników – podała GDDKIA.

Z interaktywnej mapy warunków jazdy GDDKiA wynikało, że utrudnione warunki jazdy w niedzielę rano były m.in.: na autostradzie A4 między Gliwicami i Chrzanowem, na krajowej "jedynce" między Tychami i Zwardoniem, na drogach nr S86 i 86, na odcinkach DK81.

Na Drogowej Trasie Średnicowej w niedzielę rano błoto pośniegowe zalegało na części pasów. W zależności od miasta czarne były jeden lub dwa pasy ruchu na trzypasowych jezdniach tej trasy; kierowcy jeździli wolniej niż zwykle, ruch był płynny.

IMGW ostrzega przed mrozem

Temperatura na zewnątrz utrzymuje się poniżej zera. W prognozach pogody zapowiadana są kolejne opady śniegu w województwie śląskim. Synoptycy ostrzegają przed trudnymi warunkami.

W niedzielę rano w większości kraju obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Chodzi o 12 województw, głównie na północy i w centrum Polski, gdzie w nocy temperatura spadała nawet poniżej -20 stopni Celsjusza.

Silny mróz utrzymuje się na całym terytorium województw łódzkiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, a także na Podlasiu, Mazowszu oraz Ziemi Świętokrzyskiej. Alertem objęte są także południowe powiaty Podkarpacia oraz Małopolski, północna część Śląska oraz część województwa zachodniopomorskiego i Lubelszczyzny.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • DzierzgońSKY

    Świętochłowice toną w śniegu i breji.Może niektóre jezdnie są na " jako tako" ale chodniki nie do przebrnięcia. :Przy krawężnikach zwały śniegu zgarniętego z jezdni na połowę chodnika. Przy przejściach breja na pół metra na pasach. Dzierzgoń całą gębą wychodzi. Do MPUKu jeszcze z paru "derechtoruf" dołożyć to może - no właśnie - co może ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.