Wiadomości z Świętochłowic

Trwa internetowa zbiórka na remont siedziby Hufca ZHP Chorzów

  • Dodano: 2021-03-01 16:15

Rok temu doszło do tragicznego zdarzenia dla chorzowskich i świętochłowickich harcerzy. Siedziba Hufca uległa zniszczeniu na skutek awarii głównego zaworu wody. Od tego momentu harcerski dom nie nadaje się do użytkowania. Środki pieniężne, które ZHP Chorzów otrzymało z ubezpieczalni, nie wystarczyły na pokrycie pełnych kosztów remontu. Dlatego w Internecie założono zbiórkę pieniędzy

- Prosimy Was o pomoc w pozyskaniu potrzebnej kwoty. Dzięki temu dalej będziemy mogli wychowywać kolejne pokolenia harcerzy i służyć społeczeństwu - czytamy na stronie zbiórki internetowej. 


Harcerze z Chorzowa i Świętochłowic prężnie działają w naszym regionie

Misją Związku Harcerstwa Polskiego jest wychowanie młodego człowieka, wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru poprzez stawianie wyzwań. To zadanie ZHP Chorzów wykonuje już od 100 lat. Dokładnie 21 stycznia 2021 przypadała rocznica 100-lecia harcerstwa w Chorzowie.

- Przez cały rok nasze gromady, załogi oraz drużyny prężnie działają na terenie Chorzowa i Świętochłowic organizując cotygodniowe zbiórki w poszczególnych szkołach, rajdy, biwaki, a także inne imprezy programowe. Nasze działania oparte są o uniwersalne wartości takie jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, wiara, praca, sprawiedliwość, wolność i pokój. Oprócz tego staramy się, aby nasi podopieczni dobrze się bawili i przeżywali mnóstwo niezapomnianych przygód! - czytamy na stronie zbiórki internetowej. 

ZHP w Chorzowie jest także organizatorem letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, również dla tych, którzy na co dzień nie należą do ZHP. Każdego roku na harcerskie zimowiska oraz letnie obozy wyjeżdża kilkaset dzieci z Chorzowa i Świętochłowic, a także innych miast ościennych. Podczas wyjazdów uczestnicy uczą się samodzielności, obcowania z przyrodą, nabywają wiele przydatnych umiejętności, a także nawiązują przyjaźnie na całe życie.

- Jedną ze wspomnianych wartości, jakimi kierujemy się w swoim działaniu, jest służba. W ostatnim, niełatwym dla całego społeczeństwa czasie nieśliśmy pomoc mieszkańcom miasta. W związku z pandemią COVID-19 wykonywaliśmy zakupy, rozdawaliśmy maseczki, a także wsparliśmy Zespół Szpitali Miejskich naszymi obozowymi namiotami, które posłużyły za polową izbę przyjęć - czytamy na stronie zbiórki internetowej. 


Pomagają innym. Teraz sami potrzebują pomocy

Dokładnie rok temu doszło do przykrego zdarzenia – siedziba ZHP znajdująca się przy Placu Hutników w Chorzowie została zalana na skutek awarii głównego zaworu wody. Zniszczeniu uległy wszystkie pomieszczenia na parterze. Podłogi oraz ściany nadają się do kapitalnego remontu, należy zabezpieczyć także instalację elektryczną, nie wspominając o zakupie mebli, które również ucierpiały na skutek wspomnianego zdarzenia. Niestety środki, które harcerze otrzymali od ubezpieczalni, nie wystarczają na pokrycie kosztów wszystkich, niezbędnych prac.

- W związku z tym zwracamy się do Was – naszych przyjaciół, sympatyków, a przede wszystkim ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu środków, których brakuje nam do wykonania niezbędnego remontu. Wszyscy wyczekujemy powrotu do naszego domu na Placu Hutników, który jest nam niezbędny do tego, abyśmy mogli kontynuować nasze działania dla dzieci i młodzieży oraz społeczeństwa - czytamy na stronie zbiórki internetowej. 

Cel zbiórki to 20 tys. złotych. Na razie udało się zebrać prawie 15 tys. zł. Aby wesprzeć zbiórkę harcerzy, kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.