Wiadomości z Świętochłowic

Uczennica SPS nr 10 laureatką Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania

  • Dodano: 2023-05-18 06:45, aktualizacja: 2023-05-18 06:49

Z radością informujemy, że uczennica Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Świętochłowicach, Tamara Balewska zajęła II  miejsce w XXXIII Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 55 w Katowicach.

Tematem przewodnim wydarzenia był utwór Grzegorza Kasdepkego pt. Detektyw Pozytywka

Uczniowie śląskich placówek zaprezentowali swoje umiejętności w  Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Ocenie podlegało: płynność, bezbłędność czytania, wyrazistość, dykcja oraz interpretacja tekstu. Wysoki poziom uczestników konkursu działał na wszystkich bardzo motywująco, a serdeczna atmosfera sprzyjała zdrowej, uczciwej rywalizacji. Celem wydarzenia było przełamanie barier  osób z dysfunkcjami oraz propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i  młodzieży.

Agnieszka Duda, nauczycielka j. polskiego nie kryje zadowolenia.

Cieszy nas, że dzieci z dysfunkcjami mogą zmierzyć się w tak prestiżowych konkursach. Takie wydarzenia sprawiają, że nie tylko odzyskują wiarę w swoje możliwości, ale przede wszystkim nabywają nowe umiejętności społeczne i edukacyjne. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i ekspresji, a  laureatom umiejętności pięknego czytania.

Komentarze (2)    dodaj »

  • autochtōn

    Kiedy jakaś informacja o laureatach konkursów w języku śląskim? Oh, wait... Polskie szkoły nie organizują takich konkursów, bo wg władz państwowych takiego języka ani narodu nie ma, choć przeczą temu ostatnie wyniki spisów powszechnych. Gorzelik, Jerczyński, Rosa, Kohut i inni - do roboty, pierōna!

  • radość

    BRAWO

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również