Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

uKochana Kawiarenka w I LO w Świętochłowicach

 • Dodano: 2019-11-21 09:15

15 listopada 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach odbyło się uroczyste otwarcie długo wyczekiwanej „uKochanej Kawiarenki”.

Inicjatorką i realizatorką całego przedsięwzięcia była germanistka i opiekun Rady Młodzieżowej - Jolanta Daniluk. Radą i pomocą w przygotowaniach służyły Katarzyna Prędota, Barbara Storczyńska i Klaudia Czyżewska-Knap, nauczyciele naszej szkoły.

W celu uzyskania środków finansowych uczniowie szkoły zorganizowali kiermasz, z którego dochód przeznaczono na urządzenie kawiarenki. Ogromny wkład w powstanie tego miejsca wnieśli hojni sponsorzy i darczyńcy.

Na uroczystość otwarcia „uKochanej Kawiarenki ” przyjął zaproszenie Daniel Beger - Prezydent Miasta Świętochłowice, który wraz z Mariuszem Szeremetą - Dyrektorem szkoły dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Wśród zaproszonych gości był również Sławomir Pośpiech – Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice, Dorota Leszczyńska - Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach, Justyna Kramorz – Dyrektor Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, Agnieszka Palka - Przewodnicząca Rady Rodziców oraz sponsorzy. W wydarzeniu brali także udział przedstawiciele uczniów klasy 2b oraz Rada Młodzieżowa I LO. Po uroczystym otwarciu wszyscy goście zostali zaproszeni na spotkanie z poczęstunkiem, które przebiegło w miłej atmosferze.

Nowo otwarta kawiarenka będzie służyła młodzieży naszej szkoły do wspólnego spędzania czasu zarówno na przerwach, jak i po zakończonych zajęciach. „uKochana Kawiarenka” będzie także miejscem do organizowania różnych spotkań integrujących społeczność szkolną.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Mirek W

  Fajna kawiarenka, ale i tak nasze szkoły odstają od innych miast. Wstyd za sprzęty, wc, meble.

 • KasiaTy

  Oceny są subiektywne, a każda szkoła ma plusy i minusy, kawiarenka to duży plus, tylko odpoczywać na przerwach i pić chińską tea. Gratulacje

 • Janina

  Słaba szkoła słabego dyrektora

 • Absolwent

  Jak się nie chce i jest się leniem uczyć to wini się szkolę za niepowodzenia. Pilny uczeń wszędzie da sobie radę. Pewnie żal ci że to nie ty jesteś dyrektorem

 • Jakub z 3c

  Pani Janino, jest to mowa nienawiści. Zapraszamy na lekcje z policjantem odbywające się raz na jakiś czas w naszej szkole. Pozdrawiam

 • Robertt

  Wyrażenie niepochlebnej, z Twojego punktu widzenia opinii jest mową nienawiści?? Mniej łykania lewackiego szamba proponuje, a policję zostawiłbym do innych, bardziej konkretnych działań.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.