Wiadomości z Świętochłowic

Ulicami Świętochłowic przeszła manifestacja przeciwko orzeczeniu TK w sprawie aborcji

 • Dodano: 2020-10-27 20:45

Dziś o godzinie 18 w Świętochłowicach na Placu Słowiańskim rozpoczął się kolejny protest w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, że zgodnie ze stanowiskiem Trybunału przerwanie ciąży ze względu na trwałe i nieodwracalne wady płodu jest niezgodne z obowiązującą konstytucją. 


czytaj więcej: Strajk Kobiet: Już dzisiaj w Świętochłowicach odbędzie się kolejna manifestacja


Protestujący rozpoczęli przemarsz od Placu Słowiańskiego w stronę Piaśnik, a następnie skierowali się w stronę świętochłowickiej siedziby Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Jarosław Kaczyński wydał dziś oświadczenie: musimy bronić polskich kościołów za wszelką cenę

Dziś wieczorem na stronie facebookowej Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego, który podkreślał, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie mogło być inne. Ponadto lider PiS wezwał członków oraz sympatyków partii do aktywnej obrony kościołów, które w związku z ostatnimi protestami stały się także celem ataków. 

Aborcyjny kompromis został zachwiany 

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego zachwiało obowiązującym od lat dziewięćdziesiątych tak zwanym kompromisem aborcyjnym. Do niedawna w Polsce aborcja była dopuszczalna w trzech przypadkach: gdy zagrożone jest życie lub zdrowie kobiety, gdy zaszło uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, np. na skutek gwałtu lub kazirodztwa, a także w sytuacji, gdy istniało duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub w przypadku nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu dziecka. 

Zgodnie z czwartkowym orzeczeniem Trybunału aborcja w tym trzecim przypadku jest niezgodna z konstytucją. 

Komentarze (35)    dodaj »

 • andrew

  no szkoda że Wos nie wyszkrobali......

 • ×××

  No zobaczymy czy te kobiety sa przeciw pis przy skladaniu wnioskow na 500 na nowy okres te co maszerujomi wrzeszczom pierwsze bedom po wnioski

 • Marcin The best

  Zacznę od tego że w pełni popieram postulaty kobiet w sprawie aborcji. Każda kobieta ma swoje sumienie i powinna decydować o sobie. Chociaż czy w dzisiejszych czasach, przy dzisiejszym dostępie do antykoncepcji? Chyba wpadki to już rzadkość? A chyba wpadki wynikają raczej z głupoty, alkoholu lub totalnego zacofania. Ale nie zmienia to mojej opinii że kobieta powinna mieć 100% prawa decydować o aborcji w każdym momencie i z każdego powodu. Choć jako mężczyznie trochę mi żal bo "wasz brzuch wasza sprawa". Czyli ojciec nie ma nic do powiedzenia? Więc raczej w normalnej sytuacji nie licząc gwałtów itp to wg mnie decyzja rodziców obojga a nie matki. Bo gdyby mi moja partnerka usunela dziecko bez mojej wiedzy to odsiedziałbym 25 lat. Ale to tylko tyle tytułem wstępu bo nie o to mi chodzi. Popierałem Wasz protest do czasu gdy Wasze liderki zaczęły się pokazywać za plecami takich ludzi jak Budka, Scheuring-Wielgus czy inne gwiazdy PO czy SLD. Szczerze to na marszu w Swionach zabraklo mi tylko D.K. i B.K. w pierwszym rzędzie krzyczących że to wina Begera.(czyżby byli w kwarantannie?). Najbardziej mi żal tych młodych dziewczyn ktore chodzą w tych marszach w słusznym celu nie widząc tej manipulacji. Te marsze już nie sa w obronie kobiet. To zeszło na dalszy plan. Teraz to już są marsze typowo polityczne. Sorry. Uprzedzę ataki nie jestem pisiorem a raczej obiektywnym obserwatorem polityki zarówno lokalnej jak i krajowej. Kobiety walczcie o swoje ale nie dajcie się wciagać w politykę. Nie pozwólcie żeby na waszych plecach woziły się opozycja, Strajk Kobiet (bo to one was też wykorzystuja), czy inne SLD czy jak ostatnio słyszałem nawet Antifa. Bądżcie sobą i walczcie o swoje. I pamiętajcie że jak macie normalnego kochającego faceta a nie takiego który patrzy walnąć 4pak po robocie z kumplami po sklepem to aborcja to temat ktory was raczej nie będzue dotyczył. Pozdrawiam

 • krist

  maszerujcie dalej cmentarze czekają

 • Light

  Polki młode chcą kopulować i usuwać i nic tego nie zmieni

 • Tak jest

  Ludzie przecież tu chodzi tylko o odsunięcie PiS-u od koryta po to żeby nasi do tego koryta się mogli się dostać. Każdy powód do zadymy jest dobry. Cofnijcie się się pamięcią wstecz. Taka jest rola opozycji. Nie jestem zwolennikiem PiS-u. To samo robił PiS jak chciał przejąć władzę. Taka brudna jest polityka. Szkoda tylko tych ludzi którzy szczerze protestują na ulicach i policji która musi to zabezpieczać. W końcu wszystko się uspokoi i tylko świnki zmienią się przy korycie no i oczywiście zabawa w przejmowanie władzy zacznie się od nowa. Taki już Polaka los...

 • Plus 53

  Brawo dla kobiet tylko one są coś warte bo politycy z sejmu to wstyd a PiS to mega wstyd .brawo kobiety

 • hanus

  Kobiety jesteście wspaniałe. Walczyć z kur[...]lem

 • Ja

  W demokracji można protestować, ale nie niszczyć ha

 • Ja

  Ciekawe ilu z nich bylo bezobjawowych. Gratuluje. Covid ma złote żniwa.

 • adam

  Beger PIS jedno zło

 • Mis

  Są dwa rozwiązania okno zycia lub Czechy. A swoją drogą kolejny przykład tępoty gdzie świecki kraj stara się być świętszy od watykanu.

 • Mes

  Konstytucja zapewnia prawa do życia od POCZĘCIA do naturalnej śmierci. Sami więc oceńcie czy prawo aborcyjne było zgodne z konstytucją i się tak nie plujcie, że wreszcie ktoś ogłosił jaka jest prawda.

 • gość

  konstytucja broni praw obywateli , a obywatelem staje się w dniu urodzenia. poza tym wnioskodawca sam nie może procedować swojego wniosku , a to zrobiła dr pawłowicz, więc mamy wadę prawną.

 • tak ino pytom

  Jak Ci baba zgwałcą albo siotra, cera to tyż bydziesz jej tak godać, żeby dziecko urodziła i wychowywała?

 • Obiekttwny

  Pomyśł pajacu i poczytaj. Bo nikt nie mówi o zakazie po gwałcie. To ma zostać. Tak jak i aborcja przy zagrożeniu życia matki. I wlaśnie 99% takich jak Ty idzie na tym marszu bo "sąsiad powiedział że znajomy usłyszał". Ku..a odmulcie się nie oglądajcie TVPis, TVpoN czy innych PoSLDAt tylko zacznijcie sami myśleć

 • Władek

  Nigdy nie lubiłem wulgaryzmów, tym bardziej w wykonaniu kobiet. Żałosne!! A ci faceci, to mieli robić tłok, czy byli ochroną. Trochę pomyślunku by się wszystkim przydało.

 • gość

  władek? co za hadziajskie imię! "***** ***"

 • hanysek

  Kobieta przeklina, kto to widział? I do tego prostuje zamiast siedzieć w kuchni? SZOK!

 • Zbigniew

  Jesteście wspaniali

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również