Wiadomości z Świętochłowic

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej i Korfantego

 • Dodano: 2021-09-08 06:00, aktualizacja: 2021-09-08 06:15

Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach apelują do kierowców korzystających ze skrzyżowania ulic Chorzowskiej z Korfantego o uwzględnienie tymczasowych zmian w organizacji ruchu. W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy infrastruktury tramwajowej, na czas robót został wyznaczony objazd.

Uwaga kierowcy! Wyznaczono objazdy 

Informujemy, że została zmieniona tymczasowa organizacja ruchu w związku z kolejnym etapem prac obejmujących przebudowę infrastruktury tramwajowej w ciągu ulicy Chorzowskiej w Świętochłowicach do ulicy Karola Goduli w Rudzie Śląskiej. Ze względu na zakres robót nadal pozostaje zamknięty wjazd na ulicę Korfantego przy skrzyżowaniu z ulicą Chorzowską, w związku z czym został wyznaczony objazd. Wyjazd z ulicy Korfantego na ulicę Chorzowską odbywa się przeciwległym pasem ruchu.

Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na wprowadzone tymczasowe oznakowanie i kierowanie się na trasę wyznaczonego objazdu ulicą Chorzowską, Bytomską i Krasickiego.

Komentarze (15)    dodaj »

 • mo,

  Info Miasta z 2 września było takie "Przestój był wywołany błędami projektowymi w projekcie Tramwajów Śląskich. Miasto kilkukrotnie interweniowało w sprawie przestojów robót. Obecnie zamawiający (TŚ S.A.) przedstawił koncepcję realizacji robót drogowych, która pozwoli uporać się z pierwotnymi błędami projektu. Prace związane z przywróceniem przejezdności przez skrzyżowanie zostały już wznowione i odbędą się w dwóch etapach (najpierw jedna strona jezdni, następnie druga).Kluczowa dla utrzymania reżimu technologicznego i terminu zakończenia prac jest teraz pogoda. Niemniej jednak koniec miesiąca września wydaje się realnym terminem przywrócenia ruchu na skrzyżowaniu Chorzowska/Korfantego."

 • FAELIX42

  8 LAT KOSTEMPSKIE KRADLI DO SIEBIE , WSZYSTKO SIE WALILO. TAKA PRAWDA TYLE W TEMACIE

 • GM

  Już po raz kolejny nie zadbano o kierowców podczas prac remontowych. Scenariusz zawsze ten sam: droga jest zamykana na pół roku, a prace de facto trwają może z dwa tygodnie ! Żeby dojechać do DTŚ, człowiek najpierw stoi na Chorzowskiej, a potem standartowo na Bytomskiej. Należało od wykonawcy wyegzekwować wykonanie prac na tym skrzyżowaniu w ciągu dwóch tygodni i ani dnia dłużej, aby uniknąć paraliżu części miasta ! Panie Prezydencie, dlaczego ludzie odpowiedzialni za drogi w mieście tego nie dopilnowali ? Nie zgodzę się z odpowiedziami, że remont prowadzą TŚ i miasto nie ma nic do gadania !

 • Ziomal

  Jak wytłumaczycie fakt, że pierwszą połowę tego skrzyżowania "tworzono" około 6 miesięcy z czego faktycznie przepracowali tam może 1-2 tygodnie !!!Co tam utrudnienia w ruchu dla mieszkańców i innych kierowców, rozkopali torowiska i skrzyżowania w 3 miastach na raz i teraz (już chyba 2 lata) grupka pracowników składa to w całość...

 • inwes

  Do końca września przejazd będzie gotowy, a nawet wcześniej.

 • zefel

  A po zimie te pół metra nałożonego asfaltu będzie popękane. Co za [...] robił pomiary?

 • NIK

  A kto poniósł koszty nawiezienia i położenia tylu cm asfaltu by wyrównać poziom jezdni do źle osadzonego fundamentu torowiska.

 • polko

  Miasto nie płaciło

 • Robertt

  Masz łeb źle osadzony. Tak było w projekcie i to przewidywał. Płaszczyzna podwójnego torowiska ma większą powierzchnię, dlatego spowodował uskok nad schodzącą od razu w dół ulicą Korfantego.

 • ->N->

  Jeżeli nie stać cię na merytoryczną dyskusję, a tylko na obrażanie, to nie zabieraj głosu !

 • NIK

  Ty za to w swoim nic nie masz. Projektant spierdzielil sprawę, kasę zgarnął i tyle go widzieli. Gdyby wszystko było w porządku to już dawno by był tam przejazd,.bez nawożenia asfaltu.

 • Robertt

  Poprawa geometrii skrzyżowania należała już do miasta. Zupełnie inny budżet jak rewitalizacja torowiska. Po prostu kasa miejska świeciła pustkami i tyle. Geodeci mierzą teren, projektant robi szkic, firma wchodzi i robi. Taka jest prawda, nie wygodna i szkalująca nieudolność prezydenta. Fińskie domki się śmieją.

 • Motorniczy7

  Robertt lubię czytać Twoje merytoryczne posty ponieważ reszta piszą półgłówki lub ćwierć półgłówki begeraAle jeśli chodzi o temat remontu linii 11 i związane z tym infrastruktury związane z w/w skrzyżowaniem to nie powinno dziwić czas realizacji ponieważ Tś jest firmą zaściankową a Świony jeszcze niżej

 • hej

  Ale bzdury piszesz !!Napiszę w całkowitym skrócie : Projekt przebudowy jest robiony przez wybraną firmę (w drodze przetargu) na zlecenie tramwajów śląskich, następnie wybiera się wykonawce do gotowego już projektu (znów przetarg). Dodam jeszcze że Miasto nic nie musiało płacić.

 • darek

  Chyba to logiczne, że inwestor. Torowisko zostało ułożone zgodnie z projektem. Tylko, że projekt miał błędy :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.