Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

VII edycja programu "Potęga" - Matma nie taka straszna, jak ją malują

  • Dodano: 2020-07-02 12:45

Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach wygrała, pod przewodnictwem pani Anny Winter, po raz czwarty grant w VII edycji programu „mPotęga”. 

Jest to program Fundacji mBanku, który popularyzuje matematykę wśród dzieci i pokazuje im, że matematyka to bardzo przydatna, w życiu codziennym, umiejętność.

Dzięki zdobytemu dofinansowaniu szkoła będzie miała możliwość zakupu matematycznych pomocy dydaktycznych, które będą wykorzystywane na zajęciach przez wszystkich uczniów i wzbogacą powstałą pracownię matematyczną.

Od września do grudnia odbywać się będzie szereg atrakcyjnych działań dla dzieci oraz ich rodziców pod hasłem „Matma nie taka straszna, jak ją malują”. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii (m.in. kody qr, gry interaktywne, program komputerowe, telefony komórkowe) uczniowie zobaczą, że matematyka to nie tylko skomplikowane obliczenia kredą na tablicy. Nauka poprzez zabawę pozwoli oswoić kompetencje matematyczne nie tylko uczniom z dużym potencjałem, ale także tym z trudnościami. Zajęcia będą widoczne na lekcjach oraz na przerwach (min. gry karciane, planszowe, logiczne, układanie parkietaży, szyfrowanie i kodowanie itd.)

Na zakończenie uczniowie wraz z rodzinami wezmą udział w konkursie „Historia mojej szkoły” z okazji 120-lecia istnienia szkoły.

Koordynatorem projektu jest pani Anna Winter.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.