Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W ciągu 48 godzin świętochłowiccy policjanci zatrzymali 4 osoby z narkotykami

  • Dodano: 2020-03-09 08:30, aktualizacja: 2020-03-09 08:46

Świętochłowiccy stróże prawa zatrzymali czterech mężczyzn z narkotykami.

We wtorek przed północą w ręce mundurowych z prewencji wpadł 37-latek z amfetaminą. W środę rano świętochłowiccy policjanci zatrzymali 38-latka, który miał przy sobie ponad 50 „działek” dilerskich tego narkotyku, a kilka godzin później w ręce kryminalnych wpadł 39-latek. Z kolei dzisiaj, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, zarzut posiadania substancji psychoaktywnych usłyszał 36-latek, do którego zatrzymania doszło w czwartek. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

W miniony wtorek policjanci ze świętochłowickiej komendy patrolowali ulice miasta. Tuż przed północą na ulicy Dworcowej zauważyli mężczyznę, który przeszedł przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W trakcie czynności mundurowych był nerwowy i pobudzony. Okazało się, że 37-latek miał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna w kieszeni swojej kurtki ukrywał zwitek foli aluminiowej. Zatrzymanego świętochłowiczanina stróże prawa przewieźli do miejscowej komendy. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Następnego dnia, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych. Ponadto otrzymał mandat za popełnione wykroczenie.

Do kolejnego zatrzymania doszło w środę rano w dzielnicy Piaśniki. W ręce policjantów z patrolu interwencyjnego wpadł 38-latek. Świętochłowiczanin na widok policyjnego radiowozu zaczął się nerwowo obracać. W trakcie kontroli mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania. Posiadał on przy sobie amfetaminę w dwóch zwitkach foli aluminiowej, z której przygotować można ponad 50 „działek” dilerskich tego narkotyku. Zatrzymany mieszkaniec miasta jeszcze w środę usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych.Tego samego dnia ok. 11.00 kryminalni ze świętochłowickiej komendy, prowadząc działania przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali 39-latka. Stróże prawa przejęli narkotyki, z których przygotować można ponad 20 „działek” dilerskich amfetaminy. Ponadto świętochłowiczanin miał przy sobie również marihuanę. Mężczyzna został przewieziony do miejscowej komendy policji, gdzie usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych i środka odurzającego.

Z kolei w czwartek wieczorem, na ulicy Polaka „w ręce” mundurowych z „patrolówki” wpadł 36-latek. Miał on w portfelu zwitek foli aluminiowej, w której trzymał amfetaminę. Świętochłowiczanin trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzut. Każdemu z zatrzymanych grozi do 3 lat za kratami. Wkrótce o ich losie zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.