Wiadomości z Świętochłowic

W okolicy Góry Hugona znaleziono pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej

  • Dodano: 2021-07-05 08:15, aktualizacja: 2021-07-05 05:40

Policjanci ze Świętochłowic zabezpieczali przed dostępem osób postronnych tereny zielone w okolicy Góry Hugona.

Znaleziono tam pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej

O wyciągnięciu ze zbiornika wodnego niewybuchu o długości blisko 30 cm stróżów prawa powiadomiło dwóch mężczyzn. Niebezpieczne znalezisko zostało już przekazane saperom wojskowym, którzy zajmą się jego neutralizacją.

1 lipca około godziny 18:30 do dyżurnego świętochłowickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku na terenach zielonych w okolicy Góry Hugona w Świętochłowicach. Ze zgłoszenia wynikało, że dwóch mężczyzn wyciągnęło ze zbiornika wodnego przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ze świętochłowickiej komendy w tym policyjny pirotechnik, który ocenił, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej. Mundurowi natychmiast zabezpieczyli miejsce odnalezienia niewybuchu przed dostępem osób postronnych. Przez całą noc miejsce tego zdarzenia było zabezpieczane przez policjantów i strażników miejskich. Dzisiaj moździerzowy pocisk został zabrany przez saperów z 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach.

Policjanci przypominają, jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Grzesiek

    Szukali złomu na magnesie neodymowym. :-)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również