Wiadomości z Świętochłowic

W okolicy Góry Hugona znaleziono pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej

  • Dodano: 2021-07-05 08:15, aktualizacja: 2021-07-05 05:40

Policjanci ze Świętochłowic zabezpieczali przed dostępem osób postronnych tereny zielone w okolicy Góry Hugona.

Znaleziono tam pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej

O wyciągnięciu ze zbiornika wodnego niewybuchu o długości blisko 30 cm stróżów prawa powiadomiło dwóch mężczyzn. Niebezpieczne znalezisko zostało już przekazane saperom wojskowym, którzy zajmą się jego neutralizacją.

1 lipca około godziny 18:30 do dyżurnego świętochłowickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku na terenach zielonych w okolicy Góry Hugona w Świętochłowicach. Ze zgłoszenia wynikało, że dwóch mężczyzn wyciągnęło ze zbiornika wodnego przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ze świętochłowickiej komendy w tym policyjny pirotechnik, który ocenił, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej. Mundurowi natychmiast zabezpieczyli miejsce odnalezienia niewybuchu przed dostępem osób postronnych. Przez całą noc miejsce tego zdarzenia było zabezpieczane przez policjantów i strażników miejskich. Dzisiaj moździerzowy pocisk został zabrany przez saperów z 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach.

Policjanci przypominają, jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Grzesiek

    Szukali złomu na magnesie neodymowym. :-)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.