Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach doszło do poważnego wypadku. Policyjny radiowóz uderzył w drzewo

 • Dodano: 2019-09-14 19:00, aktualizacja: 2019-10-09 12:44

W Świętochłowicach na skrzyżowaniu ulic Korfantego i Powstańców Śląskich doszło do poważnego wypadku. Policyjny radiowóz uderzył w drzewo. Jeden z policjantów biorących udział w wypadku, został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.


AKTUALIZACJA: Sprawa objęta została śledztwem prokuratorskim. Jeden z policjantów opuścił już szpital.Jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Drugi policjant w dalszym ciągu przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy. Jest cały czas diagnozowany z powodu urazów kończyn dolnych. Jego stan jest stabilny. 


Do zdarzenia doszło około godziny 16:30. Policjanci jechali na sygnale do pilnej interwencji. W pewnym momencie z niewyjaśnionych przyczyn radiowóz wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W zdarzeniu brał udział jeszcze samochód marki opel.

Jeden z policjantów o własnych siłach wyszedł z radiowozu. Drugiemu funkcjonariuszowi w wyjściu z samochodu musieli pomóc strażacy. Był on bowiem zakleszczony w pojeździe. Po akcji strażaków policjant został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Drugi funkcjonariusz również trafił do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Obaj byli przytomni. W drugim samochodzie osobowym, który brał udział w zdarzeniu, nie było osób poszkodowanych.

Obecnie (godz. 19) na miejscu zdarzenia nadal występują utrudnienia w ruchu. Zablokowane są ulice: Chorzowska, Bytomska, Krasickiego i Powstańców Śląskich. Na miejscu jest policja, straż pożarna oraz zastępca prokuratora rejonowego w Chorzowie.

Komentarze (57)    dodaj »

 • blondyn

  Nasze miasto powinno być stolicą Polski przez wielkie S.Jest wyposażone w wspaniałych ludzi ,specjalistów ,ot taki LEOPOLD.Znany ekonomista,wszechwiedzący polityk,wizjoner świętochłowicki,człowiek ,od wszystkiego czyli do niczego.Skoro radiowóz DOSTAŁ POZWOLENIENIE NA UŻYCIE SYGNAŁÓW SWIETLNYCH ITD ,to sytuacja tego wymagała ,bo dla wszechwiedzacego,policjant jest zobligowany do takiego zezwolenia ,w innym wypadku postępowanie dyscyplinarne.Ale Nasz guru wsxechwiedzy wie lepiej z jaką predkością można jeździć po świonach,bo to także zapalony automobilista z licencją R1.Notabene,że jeszcze nie okreslił ze swoją biegłoscią co było przyczyną tego wypadku, czy paproch w oku kierowcy,czy też może rozpustne mysli podczas prowadzenia samochodu z predkoscią większą od optymalnej ,czyli 60km/h ,którą to można przebyć nasze miasto w pięć minut.Leopold weź sie wreszcie za ucziwą robotę,albo wystartuj do wyborów ,wtedy się może zrealizujesz.....

 • leopold

  Dziękuję za uznanie dla mojej rozległej wiedzy. Ponieważ jak wychodzi w tym temacie masz wiele do powiedzenia to ja jako jak wspomniałeś twój guru, ale słabo poinformowany zapytuję czy w rozkazie o użyciu sygnałów był punkt o skasowanie radiowozu i ogólnie nieliczenia się z nikim i niczym bo sprawa wagi śmiertelnie poważnej? Bo jak widać tak została uznana bo zagrożone było zdrowie i życie conajmniej dwóch osób - mam na myśli tych policjantów, ale na tej drodze na pewno nie byli sami i tylko szczęście, że tak to się skończyło. No i te Twoje wywody na temat szybkości. I przyczyn zdarzenia. Zakładam, że widziałeś swoim bystrym pomyślunkiem odtworzyłeś już cały ciąg zdarzeń i w przeciwieństwie do mnie doskonale wiesz co zaszło, kto winny (z Twoich wynaturzeń wynika, że chyba ja) może uważasz, że podrzuciłem w tym miejscu skórki z banana i to cała sprawa. Co do szybkości--jak nie planujesz ad samochodem to jeźdź 30 nikt tego nie zabrania. I tak do Twojej wiadomości skuteczna pomoc to taka, która szybko dociera na miejsce, ale jak nie dojedzie to jej po prostu nie ma wogóle. Szkoda rannych bo zapewne mają rodziny stąd moje wypociny aby w tym niebezpiecznym zawodzie też zachowywać zimną głowę, a podejmowanie śmiertelnego ryzyka zachować na wymagające tego zdarzenia, które oby nigdy nie nadeszły. W tym przypadku ktoś tu pisał o pijanym awanturniku i to był Twoim zdaniem powód aby umierać. Słabo cenisz życie tych policjantów. Co do szybkości : z Komendy do szpitala bo tam podobno jechali jest około 3,6 km. Przy bezpiecznej 60-ce (dasz chyba radę policzyć) ile trzeba czasu na ten przejazd. Tu nie R1 jak piszesz i nie F1- ułamki sekund nic nie znaczą. Ps. Te swoje pomysły co do przyczyn zdarzenia przekaż prokuraturze bo to cenne i odkrywcze. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za uznanie.

 • Redaktorka

  Lepoldzie, ja się dziwię że ty piszesz na łamach tak małego i niepozornego portalu. Powinieneś złożyć swoją aplikację do reakcji "Newsweeka" co o tym myślisz?

 • Tyle w temacie

  Leopold To był wypadek ..kiedy do twojego złośliwego umysłu to dotrze ???każdego dnia radiowozy policji i inne czy to pogotowia czy straży pożarnej (a nawet do kolizji jadą na sygnałach neutralizować wycieki) i jest ok..ale wypadki się zdążają i będą zdążać ..przeczytaj definicje WYPADKU i przestań już tu mieszać i bredzić bo już Cię maja wszyscy palną ....(wiesz co)

 • Obiektywny

  Leopold co ty tak na tą policję jadem plujesz??czyżby się kiedyś jakaś izba trafiła czy coś innego że tak ich nie lubisz??bo radiowozy codziennie praktycznie jeżdżą do różnych zdarzeń na sygnałach i jak na całym świecie czasem dochodzi do zdarzeń z ich udziałem bo takie jest życie ..a ty się tak zaangażowałeś w dokopywanie policjantom że coś mysi być na rzeczy że ich tak nie lubisz..

 • Ala

  Wspolczuje wszystkim podzkodowanym ale nawet na sygnale nie wolno jechać na oślep. A wy kierowcy nie sluchajcie radia na full i nie zajmujecie się telefonami podczas jazdy.Więcej rozwagi życzę.

 • Xxx

  Nawet na sygnale nie wolno łamać przepisów i narażać innych

 • Paweł

  Właśnie to jest racja na normalnych kierowców psy wieszaja a jak oni łamią przepisy nawet jak jadą na sygnale to myślą że są władcami szos dla mnie to jest wariat drogowy i tyle

 • Hirek

  Powinni ukarać tych piratów drogowych . Dlaczego nie jest wspomniane ze swoją brawura rozbili cywilne auto ?

 • Socjomixer

  gratuluję trafności komentarzy ignorantów. Mieszkam w bloku przy miejscu zdarze i panowie jechali na sygnale. Wcale bym się nie zdziwił gdyby ktoś im wyjechał. Niestety poziom umiejętności kierowców w naszym kraju jest tak [...]iany że droga do do pracy DTS to walka o przetrwanie bo każdy albo najważniejszy z abonamentem na lewy pas albo z morda wklejona w telefon.

 • Stefan

  Kazdy życzy tym piratom zdrowia a gdzie słowo o ludziach z drugiego samochodu którzy ucierpieli przez tych błaznów prędkości ? Mandaty walić to sa pierwsi. Mam nadzieje ze zostaną ukarani za narażenie ludzi cywilnych za wypadek .

 • na marginesie

  W artykule napisano, że w drugim samochodzie nie było poszkodowanych. Poza tym nie ma tam żadnych informacji o przyczynie wypadku.

 • na marginesie

  W artykule napisano, że w drugim samochodzie nie było poszkodowanych. Poza tym nie ma tam żadnych informacji o przyczynie wypadku.

 • Emeryt

  Ludzie czegoś nie rozumiecie bo nie macie zapewne policjanta w rodzinie i wam nie opowiada... to się nazywa czas reakcji na zdarzenie. Kierowca przesadził to fakt ale najważniejsze to jak najszybciej dojechać do osoby zgłaszającej aby jej pomóc. Gdyby policja jeździła zgodnie z przepisami na interwencje podkreślam i nie chodzi mi o zwykły patrol to mieli byście pretensje, że ojciec pobił matkę a złodziej uciekł itd. Więcej szkoleń i rozwagi jest potrzebne

 • Pies

  Ale to nie powód żeby za[...]ć jak nie normalny człowiek. Jedzie pomóc drugiemu a sam powoduje kolizje? Gdzie tutaj rozsądek! Co ma do tego policjant w rodzinie, każdy jeden będzie bajki opowiadał jak to nie jest ciężko, sam mam kuzynka który pracuje w drogówce i wiem jak jest.

 • Paweł

  Stop wariatom drogowym

 • Amiga

  Kogo masz na myśli? Kierowcę z Opla.

 • Gaweł

  Stop wariatom netowym

 • LIPINYYY

  Ludzie co wy piszecie ... pędził bo ktoś potrzebował pomocy !!! A nie po lody następni jak będziecie potrzebowali pomocy będą jechali 20/H mam nadzieję że Chłopaki wrócą szybko do zdrowia i będą służyć nam tak jak to robią

 • leopold

  A komu pomógł swoją jazdą??? Nikomu!!!Sam stworzył zagrożenie, zniszczenia, zakłócenia w ruchu i gigantyczne koszty akcji ratunkowej. Nie wiem co było na drugiej szalce- to czemu na ratunek tak pędził!!! To ,że się jest w akcji nie zwalnia z zdroworozsądkowego myślenia.Jazda na pomoc komukolwiek nie upoważnia do zabicia po drodze kilku innych postronnych. Równie dobrze można uznać za właściwe strzelanie z armaty w tłum ludzi bo w tym tłumie był złodziej roweru!!! Cud ,że zatrzymało go drzewo i nie przewalcował jakichś pieszych na chodniku albo rowerzystów na ścieżce rowerowej!!!Pomijam tu fakt ,że jadąc na sygnale można nasze miasto przejechać w ciągu 5 minut jadąc 60km/h/

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również