Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach odbyła się Gala Biznesu, chwilę przed nią powołano nową Radę Biznesu

 • Dodano: 2019-04-10 14:00

W Centrum Kultury Śląskiej odbyła się dziś uroczysta Gala Biznesu, która z jednej strony wieńczyła powołanie nowej, świętochłowickiej Rady Biznesu, a z drugiej strony dała okazję lokalnym przedsiębiorcom lepiej się poznać, a także zrelaksować się przez chwilę przy dźwiękach dobrej muzyki. Ponadto podczas Gali Biznesu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Świętochłowicki Biznesplan".

W Świętochłowicach powstała nowa Rada Biznesu

O godzinie 17 w jednej z sal CKŚ przedstawiciele władz miasta, w tym prezydent Świętochłowic Daniel Beger, wiceprezydent Sławomir Pośpiech oraz pełnomocnik ds. rozwoju gospodarczego Adam Trzebinczyk, spotkali się z przedstawicielami świętochłowickiego biznesu. Przy tej okazji powołano nową Radę Biznesu, która ma współpracować z samorządem w dziedzinie rozwoju przedsiębiorczości i biznesu w mieście.

Jesteście solą tej ziemi - mówił prezydent - to brzmi może troszkę na wyrost, ale zapewniam, że traktuję was bardzo poważnie. Do tej pory z racji tego, ze byliśmy skupieni na programie naprawczym, na tych formalnych sprawach, to tego czasu na spotkania z wami za dużo nie było, niemniej powołałem pełnomocnika do spraw rozwoju gospodarczego, Adama Trzebinczyka, który pojawiał się w tych miejscach, w których ja nie mogłem się pojawić.Chciałbym i będę do tego dążył, żeby w urzędzie pojawiło się również Centrum Wsparcia Biznesu, którym będzie kierował Adam Trzebinczyk, to będzie punkt dla państwa do tego, żeby się kontaktować, jeżeli ja nie będę mógł was przyjąć, bo zdarza się, że kalendarze są napięte - mówił przed wręczeniem aktów powołania do członków nowej Rady Biznesu.

Głos zabrał również pełnomocnik ds. rozwoju gospodarczego Adam Trzebinczyk

Pan prezydent powołał mnie po to, aby stworzyć nową politykę i nową jakość w naszym mieście w stosunku do państwa. Jesteście specjalna grupą osób kreatywnych, wizjonerów, osób, które codziennie muszą zmagać się z problemami dnia codziennego, czyli z dbaniem o własne firmy. Dlatego chcemy skorzystać z państwa zaangażowania i z waszych możliwości, ale także chcemy z państwem przeprowadzić dialog o tym, jak razem możemy zbudować coś nowego, np. jak zbudować Centrum Wsparcia Biznesowego, miejsca, gdzie będziemy mogli wspólnie tworzyć jakąś nową rzeczywistość i współpracować, ale nie chcemy niczego narzucać. Ja chcę z państwem przeprowadzić dialog, chcę przeprowadzić konsultacje, chcę się wsłuchać w wasze pomysły, wasze bolączki i wasze problemy. Po prostu chcę, żebyśmy na zasadach partnerskich współpracowali, ponieważ miasto jest dla państwa, ale wy także jesteście dla tego miasta - mówił powołany przed miesiącem na stanowisko pełnomocnika do spraw rozwoju gospodarczego, Adam Trzebinczyk.

Po rozdaniu zebranym przedsiębiorcom aktów powołania do nowej Rady Biznesu wybrano członków prezydium, wśród których znaleźli się:

 • Przewodnicząca Ewa Fortysek - Zabojszcz
 • Zastępca przewodniczącej - Krzysztof Zacharko
 • Sekretarz - Arkadiusz Niewiadomski
 • Bartosz Satała
 • Kazimierz Kozula
 • Zbigniew Witkowski
 • Robert Zemela

Po powołaniu świętochłowickiej Rady Biznesu nastąpiła uroczysta gala

Jednym z głównych punktów Gali Biznesu było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy Świętochłowicki Biznesplan. Była to pierwsza edycja tego konkursu, który ogłoszony został jeszcze jesienią ubiegłego roku, a którego celem jest rozwój przedsiębiorczości i pobudzenie aktywności mieszkańców Świętochłowic w kierunku podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w mieście. Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Świętochłowicach, a patronat nad nim objął Fundusz Górnośląski.

Podczas uroczystej Gali Biznesu o konkursie Świętochłowicki Biznesplan mówił prezydent miasta Daniel Beger.

To wy wiecie jaką gehennę trzeba przejść, żeby na koniec dnia powiedzieć sobie - fajnie, udało mi się, to jest to, o co mi w życiu chodziło. Przed tą drogą stoi wielu młodych ludzi, którzy próbują swoich sił i którzy szukają hobby, zainteresowania, tego swojego pomysłu na życie. Nasz "Świętochłowicki Biznesplan" to taka mała namiastka programu Dragons Den. Bardzo się cieszę, że znalazło się dwóch odważnych ludzi, którzy ze swoimi pomysłami otworzyli się na kolegium, które później oceniało ich prace i udało się wyłonić jednego zwycięzcę - mówił podczas gali prezydent Świętochłowic Daniel Beger - Mam nadzieję, że Świętochłowicki Biznesplan otwiera drogę przed wielką karierą, ale czy to jest jedna, jedyna droga? Dzisiejszy zwycięzca zweryfikuje dopiero po wielu latach.

Laureatami konkursu Świętochłowicki Biznesplan zostali:

 • I miejsce: Daniel Muszalik z biznesplanem: „Warsztat Tworów” – Pracownia miejska
 • II miejsce: Arkadiusz Erbisz z biznesplanem: „BUFET U ARO”

Po rozdaniu podziękowań dla sponsorów oraz wręczeniu nagród laureatom, przyszedł czas na odrobinę relaksu. Najpierw wystąpili kameraliści Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg. z muzyką mistrza Antonio Vivaldiego. Po tym koncercie wystąpił również solista operowy, chórmistrz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, którzy od lat łączy kulturę wysoką ze śląską tradycją - maestro Sylwester Targosz - Szalonek.

Po oficjalnej części gali na gości czekał smaczny poczęstunek, a świętochłowiccy biznesmeni mogli w spokoju spotkać się ze sobą i porozmawiać. 

W Świętochłowicach odbyła się Gala Biznesu, chwilę przed nią powołano nową Radę Biznesu

Zobacz także

Komentarze (18)    dodaj komentarz »

 • urodzony w świonach

  Ja mam taką koncepcję,że chyba trzeba zacząć zbierac podpisy na referendum.Bo ludziom sie znudziło wysluchiwanie o długu,a stołki się rozdały,to teraz będziemy mieć radę biznesu bufetowego i same gale.Rozumiem,że pod Malborkiem chodzi się do roboty,do stodoły we flaneli,a chlop ,jak to chłop do ubioru wagi nie przyklada,ale żeby nawet jego kobita nie umiała go ubrać??? Totalne bezguście,ktore tylko przynosi wstyd.A możę dres z trzema paskami do koscioła?Wstyd,Wstyd i jeszcze raz wstyd. Prezydent to też wizytówka miasta,a ten chyba zapomniał.Referendum!!!!!

  • urodzony w świonach
   2019-04-12 13:36
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Go

  Popieram. Obecna władza to porażka

 • Fiona

  Ciężko jest żyć ze świadomością długów .Łatwiej było gdy udawało się że wszystko jest cacy. Teraz trzeba wszystko krytykowac nawet brak krawatu.

 • Olo83

  Długi ma każdy z nas i.miasta sąsiednie. Ale nikt nie gada o tum na konferencjach prasowych na które zwołuje pól polski

 • krist

  czepiacie się braku krawata już jeden w krawacie chodził na świonach i zadłużył tak nasze miasto że teraz długie lata będziemy spłacać

 • Wyborca sprawiedliwy

  Kiedy skończy się to mydlenie oczu i tematy zastępcze a zacznie się spełnianie obietnic wyborczych! Gdzie jest ta bonifikata na wykup mieszkania i kiedy będzie to możliwe. Krętacze i oszuści byle tylko oddać głos w wyborach a potem wszystko po staremu albo i gorzej niż za poprzednika.

  • Wyborca sprawiedliwy
   2019-04-11 21:23
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Lucyfer

  Krzyżacy też krawatów nie nosili.

 • hmm

  Prezydent sprzedał samochód ,a pisaliście że go nigdy nie sprzeda :)

 • Taka prawda

  Nie sprzedał tylko wywalił w błoto nasze pieniądze z swojej chorej nienawiści.

 • maks

  Nie sprzedał tylko oddał za grosze.

 • maks

  Panie prezydencie proszę poeiedzieć ile kosztowała gala i jakie są miesięczne koszty utrzymania Rady Biznesu i pańskiego kolesia emigranta z Chorzowa.

 • Jj

  Chyba dużo to nie kosztowało proszę się przyjrzeć tam są puste stoły

 • maks

  Wyżerka nawet z trunkami na takiej imprezie to najmniejsze koszty z całości.

 • tymek :)

  Jezu jakie to bidne, przaśne. Z jednej skrajności w skrajność. Nie widzę wielkiej przyszłości przed obecnym prezydentem. To kwestia kilku tygodni jak jego rządy się skończą. Ludzie go już teraz mają dość

 • Elwira

  Twoje niedoczekanie

 • Tadeusz

  Bylem, powiem tak. To była jedna farsa! Nigdy juz więcej tam nie pójdę. Prezydent, który nie ma nic do zaoferowania! Nawet krawata na spotkanie z nami nie potrafi ubrać

 • Ojciec

  Co się czepiasz, w podmalborskiej wsi to było ok

 • Fiona

  Podmalborskie wsie są w dużo lepszym stanie niż ten zaścianek Swiony

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.