Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach zabezpieczono cztery nielegalne automaty do gier losowych

 • Dodano: 2020-05-12 07:15, aktualizacja: 2020-05-12 07:30

Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS, zabezpieczyli cztery nielegalne automaty do gier losowych. Właściciel maszyn nie posiadał wymaganej przepisami prawa koncesji. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi mu do 3 lata więzienia, wysoka grzywna, albo obie te kary łącznie.
 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed 12.00

Z polecenia dyżurnego świętochłowickiej komendy, do jednego z lokali na ulicy Łagiewnickiej pojechał patrol mundurowych. Według zgłoszenia miało się znajdować tam kilkanaście osób. Na miejscu policjanci nie zastali nikogo, oprócz pracownicy salonu gier. Wewnątrz zauważyli jednak włączone automaty. Na miejsce pilnie pojechali policjanci ze świętochłowickiej komendy, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami śląskiej KAS. Przypuszczenia potwierdziły się. Okazało się, że znalezione cztery urządzenia udostępniane były do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej, gdzie będą przechowywane do czasu decyzji sądu. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością punktu.


Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo, za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna - wysoka grzywna, do 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Lolo

  A Świętochłowice -Chropaczów ul.Szczytowa 1Tam ci dopiero jazda 24h. A słóźby,, NIBY NIC NIE WIEDZĄ "

 • Vh

  Służby

 • Asia

  Komu przeszkadzaja te maszyny ja [...]e nie chcesz nie grasz a skarbowka i tak duzo zabiera kasy dali by spokuj ludziom zarabiac a gracza po grac

 • Michał

  Witam, we Wrocławiu jest 5 punktów z maszynami do gier, oczywiście hazardowymi , jest jakiś kozak co to zamknie? Chętnie podam adresy

 • Hybryda

  Dziwne, że od tylu lat nie potrafią tego wyplenić na dobre.

 • Przemo

  I tak nie warto grać maszyny wypłacają 2 procent kiedyś szło poszaleć

 • Hansgrohe

  Kiedyś pracowałem w punkcie gastronomicznym w którym szef postawił taką maszynę i utkwiła mi w pamięci jedna szczególna scenka.Wszedłem tleniona laleczka ala Jesica z córką kilkuletnią która chciała zjeść hamburgera jak się okazało mamusia nie kupi bo według niej za drogo i zamówiła tylko małe trutki płacąc nominałem 50 z którego wydałem 2x20zl i bilon.Idąc na kuchnię po frytki i wracając na lokal zauważyłem jak mamusia... zagrała w maszynie oczywiście nic nie wygrajac.Szkoda mi było dziecka.

 • Poinformowany

  A na bytomskiej na przy aptece słonecznej ? Albo na katowickiej w rzekomym call center ? Dziwne, że jeszcze nikt tego nie ukrócił...

 • Basia

  Na Lipinach na moście też powinni zlikwidować te maszyny.

 • moschee

  Jedyn most zamkną , a na drugim,powstanie,,, nowy,, i Napój F 16

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.