Wiadomości z Świętochłowic

W świętochłowickim skateparku pojawią się trzy nowe urządzenia

  • Dodano: 2021-03-15 10:45

Skatepark na terenie OSiRSkałka" w Świętochłowicach powstał jesienią 2012 roku, a inwestycja kosztowała miasto ponad 230 tys. zł. Od tego czasu jego wygląd znacznie się zmienił, a niebawem pojawia się tam kolejne urządzenia.


Skatepark w Świętochłowicach czeka lifting

Pierwszy świętochłowicki Skatepark wyposażony został w konstrukcje do wyczynowej jazdy na rowerze, deskorolce czy rolkach. Jednakże po siedmiu latach użytkowania był w tak fatalnym stanie technicznym, że w sierpniu 2019 roku konieczne stało się jego zamknięcie.

Miasto zdecydowało się na przeprowadzenie „liftingu” i modernizację urządzeń, w efekcie czego obiekt udało się ponownie otworzyć w październiku 2020 roku. We wrześniu ubiegłego roku w skateparku powstała też mini rampa, która ma ponad 4m szerokości i 2m wysokości. Ma służyć wszystkim miłośnikom m.in. rolek, deskorolek, hulajnóg, czy wrotek.

W skateparku pojawią się nowe urządzenia

Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany.

- Zgodnie z obietnicami jakie zapewniał nam Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic  na konsultacyjnych spotkaniach oraz dzięki stałemu kontaktowi i dużemu zaangażowaniu Pani Dyrektor OSIR Skałka wspólnie ustaliliśmy szczegóły i realizować będziemy rozbudowę skateparku o kolejne rampy - napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele Skateparku Skałka.

Jak poinformowali przedstawiciele OSIRSkałka” już w kwietniu Skatepark wzbogaci się o nowe atrakcje. Będą to:

  • Quarter (wymiary 120 cm x 390 cm x 360 cm),
  • Fun Box z murkiem (wymiary 598 cm x 482 cm),
  • Bank (wymiary 200 cm x 140 cm x 375 cm x 480 cm)

Ośrodek “ Skałka” podpisał już umowę z wykonawcą Skate Arena, który zrobi dla Was rampy – wskazują przedstawiciele OSIRSkałka”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.