Wiadomości z Świętochłowic

W ubiegły weekend kąpielisko na "Skałce" odwiedziło ponad 1 000 osób!

 • Dodano: 2020-07-07 12:15

4 lipca mieszkańcy Świętochłowic po raz pierwszy mogli schłodzić się w basenie ekologicznym na "Skałce". W ubiegły weekend kąpielisko odwiedziło ponad 1 000 osób!

- Drodzy Klienci, dziękujemy, że byliście z nami w miniony weekend. W sobotę kąpielisko otwarte odwiedziło 229 osób, a w niedzielę zajrzało do nas już 885 osób. Wielkie ukłony dla Was za wyrozumiałość i cierpliwość w związku z wyjątkową sytuacją, w której się obecnie znajdujemy. Dziękujemy, że dostosowaliście się do wszystkich nakazów i poleceń naszej obsługi. Jesteście wielcy! - czytamy na stronie Kąpieliska "Skałka".

Na "Skałce" w Świętochłowicach od 2014 roku działa w pełni ekologiczny basen. Rozwiązania technologiczne zastosowane na świętochłowickim obiekcie są popularne m.in. na kąpieliskach w Szwajcarii, Niemczech i Włoszech. Wodę oczyszcza ekologiczny system wykorzystujący mieszankę kruszyw, roślin oraz bakterii przyjaznych dla człowieka. Dzięki temu nie zawiera chloru. W chłodniejsze dni wodę można podgrzać za pomocą systemu kolektorów słonecznych. 

Tuż przy basenie znajduje się wielofunkcyjny budynek. Do jego boku przylega ścianka wspinaczkowa. We wnętrzu znalazło się miejsce na boiska do squash’a, salę fitness, siłownię oraz szatnie i zaplecze sanitarne. Swoją sprawność można też sprawdzić, wędrując kilka metrów nad ziemią. Rozpięty między drzewami, park linowy jest gwarantem dobrej zabawy dla całych rodzin. 

Dyrekcja OSiR Skałka wprowadziła nowe zasady na czas pandemii:

 1. Obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z obiektu osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych.
   
 2. Osoba, u której stwierdza się wyraźne oznaki choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu nie zostanie wpuszczona na teren obiektu.
   
 3. Przy wejściu na teren obiektu dezynfekcja rąk jest obowiązkowa.
   
 4. Klienci przebywający na terenie obiektu zobowiązani są zachowywać dystans - przynajmniej 2 m, także w wodzie.
   
 5. Klienci proszeni są o korzystanie z dozowników z płynem do dezynfekcji rąk, które dostępne są przy kasie, przy bramkach ESOK i w toaletach.
 6. Klienci proszeni są o przestrzeganie zasad higieny na pływalni – obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do niecek basenu.

 7. W toalecie może przebywać 1 osoba na 2 kabiny/toalety.

UWAGA: Jednocześnie na terenie obiektu może przebywać 706 osób. Maksymalna liczba osób przebywających na terenie basenu ekologicznego wynosi 406 osób.

W niecce basenu ekologicznego jednocześnie może przebywać:

 • w strefie sportowej – 16 osób (maksymalnie z jednego toru mogą korzystać 4 osoby jednocześnie)
 • w strefie dla niepływających – 80 osób
 • w strefie mokrej z leżankami - 96 osób
 • w strefie zjeżdżalni – 3 osoby

Maksymalna liczba osób przebywających na terenie brodzika wynosi 300 osób. W niecce brodzika jednocześnie może przebywać 200 osób.

Jak czytamy w oświadczeniu OSiR Skałka, klienci, którzy w sposób rażący naruszą zasady bezpieczeństwa w ostateczności mogą zostać poproszeni o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.

Cennik korzystania z basenu ekologicznego w tym roku

Rodzaj usługi/opłaty Cena
Wstęp na basen ekologiczny (wstęp na jeden dzień)
Bilet normalny 14,00 zł/osoba
Bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści, karta seniora, osoby niepełnosprawne i opiekunowie) 9,00 zł/osoba
Bilet rodzinny 1+2 lub 2+1 26,00 zł
Bilet rodzinny 2+2 32,00 zł
Bilet grupowy (kolonie, półkolonie od 15 osób z opiekunem - po uprzednim uzgodnieniu w Dyrekcji OSiR) 6,00 zł/osoba
Dzieci do lat 6 + dzieci niepełnosprawne 1,00 zł
Bilet - Karta 3+ mieszkańcy Świętochłowic 50 % zniżki

Skorzystaliście już z atrakcji basenu ekologicznego w tym roku? 

W ubiegły weekend kąpielisko na "Skałce" odwiedziło ponad 1 000 osób!

Komentarze (5)    dodaj »

 • To

  Nie rozumiem tego podziału na strefy i ilość ludzi, przeciez to jest nie do upilnowania! Miejmy nadzieję że nie przyjdzie lub już przyszedł tam ktoś chory.

 • Bracia Grimm

  Niema nic w tym do rozumienia.Tzw państwo musi podtrzymywać tzw pandemię i tyle. Zamordyzm musi trwać .WHO juz "przewidziało",źe na jesień będzie druga fala i to gorsza.Pandemia choroby ,która w większości jest "bezobjawowa"!? Gdyby dopuścili sobie te bezsensowne ograniczenia,ludzie mogliby pójść do Warszawy protestować,a tak obowiązują wszystkie zakazy zgromadzeń, zezwolenia na inwigilacje i maja spokój. Testy są takie dobre,źe nawet Ci którzy nie byli na testach tez maja korona wirusa.No coź nasze przemadrzałe społeczeństwo jeszcze nie dorosło do tego ,ze niema juz wolności i jest gorzej z tym niż za komuny

 • Jasiu

  Tak. Cały świat boi się, że górnicy pojadą do wawy protestować. Owszem, rządy wykorzystują pandemię do realizacji swoich planów, ale nie negujmy jej istnienia.

 • AM

  Głupi, głupszy, ......

 • Że świon

  AM ogłupiało B.A.B.O

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również