Wiadomości z Świętochłowic

Wczoraj w CKŚ odbył się wyjątkowy koncert charytatywny "Serdeczne Nuty"

  • Dodano: 2024-03-07 11:30

6 marca w Centrum Kultury Śląskiej odbył się wyjątkowy koncert charytatywny "Serdeczne Nuty". Podczas wydarzenia wystąpiły dzieci z miejskich placówek oświatowych oraz grup działających w mieście.

"Serdeczne Nuty"

Koncert odbył się w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach 6 marca o godz. 17.00. Podczas wydarzenia wystąpiły dzieci z miejskich placówek oświatowych oraz grup działających w mieście. Wszystko po to, by pomóc Igorowi Duszy, 12-latkowi ze Świętochłowic. Zebrana kwota z cegiełek zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację chłopca. 

Igor Dusza

Igor Dusza jest 12-letnim mieszkańcem Świętochłowic. W 2013 roku wykryto u niego guza śródrdzeniowego. Wówczas został usunięty operacyjnie. Niestety, 4 lata później wystąpiła wznowa. Igor przeszedł kolejną operację. W 2019 roku u Igora wykryto wodogłowie oraz kolejny rozsiew do tylnej jamy czaszki. W szpitalu w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przyjmował chemioterapię. Po roku spokoju i stabilizacji stan chłopca pogorszył się klinicznie z powodu padaczki, został on zakwalifikowany do protonoterapii w Krakowie, którą już zakończył. 

- Teraz zmaga się z kolejnymi skutkami ubocznymi leczenia. Cały czas ma rehabilitację. Igor ma młodszą siostrę, za którą bardzo tęskni w czasie pobytów w szpitalu. Marzy o locie samolotem, przejażdżce szybkimi samochodami i wymarzonym wypoczynku z dala od szpitala. W imieniu rodziny Igora zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta chłopczyka oraz do przekazania 1,5% podatku na rzecz jego leczenia. Każda wpłata, nie tylko ułatwia proces leczenia Igora, ale także stanowi olbrzymią pomoc dla jego rodziny. Za każde okazane wsparcie w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy - czytamy na stronie Fundacji ISKIERKA. 

Leczenie chłopca można wesprzeć również poprzez dedykowane wpłaty na konto fundacji. Więcej informacji w tym temacie znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również