Wiadomości z Świętochłowic

Więcej patroli na świętochłowickich ulicach

 • Dodano: 2019-12-16 09:00

Od połowy listopada na ulicach Świętochłowic można zobaczyć dodatkowe patrole policyjne.

Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta szczególnie w dzielnicach najbardziej zagrożonych łamaniem przepisów prawa tj. Lipiny i Chropaczów. Nie zapominają również o pozostałych częściach miasta, tak aby każdy świętochłowiczanin czuł się bezpiecznie. To wszystko za sprawą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który wsparł świętochłowicki garnizon i rozdysponował dodatkowe patrole z katowickiego Oddziału Prewencji.

Mundurowi świętochłowickiej komendy na co dzień dbają o bezpieczeństwo w mieście

Analizują różne sygnały dotyczące zagrożeń mogących mieć wpływ na spadek poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego miasta. Aby przygotowania do świąt przebiegły spokojnie, mundurowych z miejscowej komendy w codziennej służbie wspierają koledzy z katowickiego oddziału prewencji Policji. Od połowy ubiegłego miesiąca na ulicach miasta, szczególnie w godzinach popołudniowych oraz wieczornych można zauważyć zwiększoną liczbę patroli. To wszystko za sprawą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który wsparł świętochłowicki garnizon i rozdysponował dodatkowe siły. Policjanci skupiają się przede wszystkim na patrolowaniu miejsc zagrożonych, wskazywanych przez mieszkańców poprzez m.in. Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa albo o których sygnalizują dzielnicowym, kontaktując się poprzez aplikację „Moja Komenda”. Stróże prawa czuwają nad bezpieczeństwem szczególnie w dzielnicach najbardziej zagrożonych łamaniem przepisów prawa tj. Lipiny i Chropaczów. Nie zapominają również o pozostałych częściach miasta. Celem działań mundurowych jest zapobieganie popełnianiu wykroczeń i przestępstw, szczególnie przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Dzięki działaniu policjantów każdy świętochłowiczanin może czuć się bezpiecznie.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Raf

  Coś tu nie rozumia! Więcej patroli? To Kaj są te "PATROLE" jak przyjdzie piątek wieczór, lub sobota!! Co chwila są wjazdy kibiców, nawet jest monitoring na chrop. Kaj jest ta Milicja. Pozdrowienia dla autora tych bzdur!

 • Mieszkanka

  Super. Może w końcu zakapturzone półgłówki przestaną pisać wulgaryzmy na 2 kluby sportowe, wykorzystując wolne miejsca na świętochłowickich kamienicach.....

 • Tj

  Przeczytałem"Wiecej patoli na Świętochłowickich ulicach"

 • Sprokurować

  Tacy też się tam trafiają, duża organizacja to i plewy w sforze się trafiają.

 • Heh

  Paradoksalnie przeczytałem najpierw więcej patoli ... Hahaha

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również