Wiadomości z Świętochłowic

Wielka nauka dla małych studentów - Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB!

  • Dodano: 2019-10-03 08:15, aktualizacja: 2019-10-03 08:24

Gdzie mieszka śpiąca królewna? Jakie zwierzęta możemy spotkać w stawie? Czemu serce nazywane jest pompą dającą życie? Jak dbać o naszą planetę? To tylko kilka wybranych zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładów przygotowanych przez najlepszych wykładowców akademickich i popularyzatorów nauki współpracujących z Akademią WSB.

Już od października rusza VIII edycja Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Świętochłowicach

Najmłodsi mieszkańcy Świętochłowic po raz kolejny będą mogli uczestniczyć w niezwykłych spotkaniach ze światem nauki.

Harmonogram zajęć Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Świętochłowicach obejmuje 8 interaktywnych 60-minutowych wykładów, które realizowane są w sobotyw Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach oraz 2 wykładów EXTRA realizowanych w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Program zajęć uzupełniają warsztaty fakultatywne i wycieczki naukowe.

Zapisy do Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w  Świętochłowicach trwają. Liczba wolnych miejsc jest jednak ograniczona i ze zgłoszeniami trzeba się spieszyć. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej (ud.wsb.edu.pl) lub uzyskać pod nr telefonu 32 295 93 15.

Uniwersytet Dziecięcy Akademii WSB w Świętochłowicach  to jeden z szesnastu Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB.  W największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB (do 15 kwietnia 2018 r. – Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej) swoje kompetencje poszerza ponad 3 000 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat. Realizowane projekty mają na celu rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego najmłodszych, rozbudzenie ich aktywności poznawczej oraz przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

Uniwersytet Dziecięcy Akademii WSB w Świętochłowicach realizowany jest wspólnie z Urzędem Miasta w Świętochłowicach, pod honorowym patronatem Prezydenta – Pana Daniela Begera.

  • 8 wykładów w roku w Świętochłowicach
  • 2 wykłady extra w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej

Inauguracja Roku w Świętochłowicach już 5 października 2019 o godz. 9.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świętochłowicach przy ul. Harcerskiej.

ZAPISY:

  • ud.wsb.edu.pl
  • tel. 32 295 93 15

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również