Wiadomości z Świętochłowic

Wieże KWK Polska mają nowych mieszkańców. Miejsce dla siebie znalazły tam pszczoły!

  • Dodano: 2024-05-09 13:15

Wieże KWK Polska to obiekt, który wyróżnia różnorodność roślinna. Dzięki otaczającej je zróżnicowanej florze stały się miejscem idealnym nie tylko dla ludzi, ale także dla pszczół. Na terenie KWK stanęły pasieki z nowymi mieszkańcami.

Miejsce idealne dla pszczół

Znane i lubiane przez mieszkańców Świętochłowic i miast ościennych Wieże KWK Polska zyskały nowych mieszkańców. Okazuje się, że jest to miejsce idealne nie tylko do odwiedzania przez ludzi, ale także mogące zapewnić odpowiednie warunki do życia i pracy pszczołom. Jak do tego wszystkiego doszło? Okazuje się, że pszczelarze prowadzący od wielu lat Pasiekę Pszczółkowo podczas zwiedzania Wież KWK Polska dostrzegli w nim potencjał oraz różnorodność roślinną i stwierdzili, że obiekt i jego otoczenie to miejsca, które mogą zapewnić pszczołom odpowiednie warunki bytowe.

– Na Wieżach zamieszkały pszczoły. Pan Wojciech Mączka wraz z żoną Natalią prowadzą gospodarstwo pasieczne Pasieka Pszczółkowo od 2015 roku, przy okazji zwiedzania naszego obiektu, zauważyli, że miejsce to idealne nadaje się dla pszczółek – czytamy w poście udostępnionym przez Wieże KWK Polska Świętochłowice w mediach społecznościowych.

Pszczoły, które znalazły dla siebie miejsce na terenie świętochłowickiego obiektu to nowe rodziny (tzw. odkłady), które powstały z przezimowanych rodzin produkcyjnych. Pracownicy Wież KWK Polska mają nadzieję, że odpowiednie otoczenie pozwoli pszczołom nabrać sił i że jeszcze w tym roku można będzie skosztować słodkości, będących efektem ich pracy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również