Wiadomości z Świętochłowic

Władze Świętochłowic przekazały czujniki dymu i czadu

 • Dodano: 2020-11-12 08:15, aktualizacja: 2020-11-12 06:41

Już wkrótce strażacy będą rozdawać mieszkańcom Świętochłowic czujki dymu i czadu, które w imieniu miasta i spółki MPGL przekazał Straży Pożarnej Prezydent Świętochłowic – Daniel Beger oraz prezes Tomasz Lemański.

Miasto Świętochłowice oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej zakupiło łącznie 40 czujek dymu i czujników czadu. Straż Pożarna będzie je rozdawać mieszkańcom, którzy są narażeni na niebezpieczeństwo związane z ewentualnym ulatnianiem się tlenku węgla z przydomowych instalacji grzewczych.

Warto podkreślić, że od początku roku świętochłowiccy strażacy interweniowali 33 krotnie do zdarzeń związanych z uwalnianiem się tlenku węgla, zwanego potocznie czadem. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla 1 osoba poniosła śmierć, a 14 osób zostało poszkodowanych, w tym 10 osób wymagało hospitalizacji.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego wszystkich, którzy ogrzewają swoje mieszkania węglem lub gazem, namawiam do instalacji tych małych, ratujących życie urządzeń. – mówi Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Dodatkowo, przedstawiciele MPGL i Straży Pożarnej apelują o przestrzeganie przepisów oraz o natychmiastowe zgłaszanie wszelkich potencjalnych zagrożeń. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń dotyczących uwolnienia się tlenku węgla lub zapalenia się sadzy w kominie, mieszkańcy proszeni są o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod numer 998 lub 112.

W przypadku zauważenia problemów technicznych z instalacjami w budynkach lub lokalach mieszkalnych prosimy o natychmiastowy kontakt ze stosowną administracją terenową lub o wysłanie zgłoszenia problemu poprzez formularz uruchomiony przez świętochłowicki MPGL –  https://mpglswietochlowice.pl/formularz.html

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • ?????

  W mordę jeża! To jak to jest? Miasto i mpgl kupuje czujki ,a potem mpgl żebrze o kolejne wsparcie bo tonie.

 • DzierzgońSKY

  Jak się donyślam to dla Chropaczowa

 • Samara

  Super! Będzie bardziej eko w mieście

 • Lokatorzy Hajduki25

  Druga połowa września była straż pożarna, kominiarze, pismo dostało MPGiL do tej pory jest czad lokatorzy dzwonili i do tej pory nikt nic nie robi jest okres grzewczy, mówiono nam że możemy palić, ale pisma nie wydają. W nocy mamy okna otwarte bo się boimy, a rano mamy zimno. ul. Hajduki25

 • Wiesiek

  A dlaczego nie kupiono szczepionek przeciw grypie? Oby ta ilość czujników nie doprowadziła do bankructwa finansowego miasta

 • Mieszkaniec ruin kamienicy

  A na w kiepskim stanie instalacji elektrychnych w budynkach rozdano gaśnice proszkowe i sprawa załatwiona zamiast zrobić porządną wentylację

  • Mieszkaniec ruin kamienicy
   2020-11-12 17:53
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Czujnik

  To się władze miasta postarały 40 czujek.To trochę mało jak na mieszkańców Świętochłowic.ciekawe do kogo trafią

 • Anna

  są w sklepach można sobie kupić

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.