Wiadomości z Świętochłowic

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Chinach i Kulturze Chin

  • Dodano: 2019-05-27 09:00

W miniony wtorek z inicjatywy dr Katarzyny Bańki-Orłowskiej i mgr Katarzyny Prędoty w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbyła się druga edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Chinach i Kulturze Chin.

W eliminacjach wzięli udział uczniowie klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum

Do konkursu zgłosiło się wiele szkół naszego województwa, w tym szkoły z Katowic, Gliwic, Tarnowskich Gór i Zabrza. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, składającego się z pytań otwartych i zamkniętych dotyczących różnych zagadnień tematycznie związanymi z kulturą i historią Chin. Ponadto uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w zapisie wybranych znaków chińskich.

Laureaci:

  • I miejsce: Justyna Sładkowska z SP nr 4 w Świętochłowicach
  • II miejsce: Katarzyna Przybylska z GM nr 1 w Świętochłowicach
  • III miejsce: Marta Ukleja z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Katowicach.

Nagrody dla laureatów w postaci atrakcyjnych bonów upominkowych (w wysokości 200 zł, 100 zł oraz 50 zł) oraz gadżety dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Świętochłowicach.

Gratulujemy wszystkim, którzy przystąpili do konkursu!

Komentarze (2)    dodaj »

  • Chińczyk

    Napewno wygra Voytek lub Fiona..oni są tacy mądrzy w każdym temacie..

  • kokospoko

    Były pytania o niszczenie kościołów w Chinach i bicie chrześcijan w więzieniach? A może pytania o obozy pracy przymusowej? Albo o mordowanie ludzi żaby pozyskać organy. O zmuszanie do aborcji? To jest obecnie kultura Chin

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również