Wiadomości z Świętochłowic

WOŚP 2024: W Świętochłowicach padła rekordowa kwota! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-01-30 12:15, aktualizacja: 2024-01-29 14:05

To był wyjątkowy finał WOŚP dla świętochłowiczan - w tym roku w mieście pobito zeszłoroczny rekord kwoty zebranej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza z okazji 32. finału WOŚP odbyła się na terenie OSiR Skałka.

Mamy rekord!

Wolontariusze WOŚP ze Świętochłowic podzielili się z mieszkańcami wspaniałymi wieściami – wspólnie udało im się pobić zeszłoroczny rekord. Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świętochłowicach zebrano 88 023 zł! W zeszłym roku udało się zebrać 79 308,25 zł. Jak co roku pieniądze zbierano na różne sposobny – poprzez licytacje bądź wrzucanie do fizycznych lub wirtualnych puszek. Wciąż trwają internetowe aukcje. 

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świętochłowicach

Na świętochłowickich ulicach wolontariusze pojawili się już z samego rana. Datki zbierano także w Szkole Podstawowej nr 1, Muzeum Powstań Śląskich, czy Fundacji Kocia Brygada. W parku Heiloo w ramach WOŚP można było zwiedzić Schron Bojowy nr 39, wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy oraz spróbować specjałów kuchni polowej. Natomiast przy stawie Kalina odbył się bieg „Policz się z cukrzycą”. Biegacze wystartowali o godzinie 12:00 – ich zadaniem było przebiec 2 pełne kółka wokół stawu Kalina. Nie liczyło się tempo – jedni biegli truchtem, inni poruszali się szybkim marszem, a jeszcze inni pokonali trasę z kijkami Nordic Walking! W biegu uczestniczyli również czworonożni przyjaciele! 

Główne obchody 32. Finału WOŚP odbyły się na terenie OSiR Skałka. Imprezę rozpoczęto od morsowania w basenie z Klubem Morsów Harciole, następnie odbył się rozgrzewający maraton zumby. Od 16:00 na Skałkowej scenie odbywały się koncerty i licytacje – nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Tradycyjnie, o 20:00 wypuszczono światełko do nieba. 


Czytaj więcej:


WOŚP zagrało po raz 32.!

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Hasłem tegorocznej odsłony akcji jest: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". 

Fundacja planuje kupić urządzania dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne;
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry;
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy;
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc;
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Sztab WOŚP w niedzielę po północy poinformował, że do tej pory zebrano 175 mln 426 tys. 813 zł.

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie zdjęcia opublikowane przez świętochłowicki sztab WOŚP oraz władze miasta Świętochłowice!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również