Wiadomości z Świętochłowic

Wpadł podczas działań drogówki. 65-latek zapłaci wysoki mandat

 • Dodano: 2022-05-16 06:00, aktualizacja: 2022-05-16 06:14

W ręce świętochłowickich policjantów podczas działań „NURD” wpadł 65-latek, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na oznakowane przejście.

Brawurowa jazda zakończyła się mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Podwyższone grzywny za m.in. nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miniony czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy prowadzili działania o nazwie „NURD

Na ulicy Metalowców zauważyli kierowcę, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu.

Mundurowi zatrzymali audi do kontroli drogowej

Brawurowa jazda dla 65-letniego świętochłowiczanina zakończyła się grzywną w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

Celem wspomnianych działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Mundurowi egzekwowali stosowanie się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy. Szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Zwracali także uwagę na rowerzystów, ich stan trzeźwości oraz obowiązkowe wyposażenie jednośladów. Nadzorem objęto miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego w tym te, na których najczęściej dochodziło do wypadków. Policjanci ujawnili ponad 20 naruszeń przepisów drogowych. Aż 8 z nich popełnili piesi. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Z kolei wśród kierujących wciąż jeszcze zdarzają się amatorzy zbyt szybkiej jazdy w rejonie przejść dla pieszych.

Policja apeluje do pieszych i kierowców o rozwagę i wzajemne poszanowanie na drodze. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Rudzianin

  Na ulicy Wojska Polskiego na pograniczu z Rudą Śląską regularnie namierzają z suszarkami ale dziś tj.24.05.2022r. drogowcy zaczęli uzupełniać asfalt i dobrotliwa policja zamiast pomóc w ruchu przeniosła się suszyć po swój komisariat. Widocznie ważniejsze są wpływy z mandatów niż zabezpieczenie drogi przejazdu z powodu utrudnień spowodowanych remontem jezdni.

 • tajny współpracownik emeryt

  dlatego milicja organizuje spotkania z seniorami. To na tych spotkaniach werbowani są tajni współpracownicy którzy podczas takich działań są używani jako symulant pieszego i włażą na pasy prosto przed maską auta, żeby szło za co wystawić mandata. Ponoć dostają za każdego złapanego suchą bułkę, garść kawy zbożowej i dwie tabletki corega tabs.

  • tajny współpracownik emeryt
   2022-05-20 09:02
  • odpowiedz
 • Rada

  na Metalowców policja niech stanie wieczorem lub w weekend to w ciągu godziny maja 100 wykroczeń .Kierowcy wiedzą ,ze akcje prowadzone są od 6-15 a później hulaj dusza.....

 • tak ino godom

  "Brawurowa"? Nie pisze, żeby dostał mandat za nadmierną prędkość, więc jechał 50km/h i dostał mandat, bo jakieś świętej krowie nie chciało się rozejrzeć przed wejściem na jezdnię.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również