Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Wpadł z narkotykami spacerując bez odblasków przy DTŚ

 • Dodano: 2019-11-26 12:30

Kolejny zatrzymany z narkotykami przez świętochłowicką patrolówkę. Policjanci miejscowej komendy w miniony weekend zatrzymali 45-latka z substancjami niedozwolonymi. Mieszkaniec Czeladzi wpadł podczas legitymowania w związku z popełnionym wykroczeniem.

Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Teraz odpowie przed sądem, grozi mu do 3 lat więzienia
 

W minioną sobotę przed północą dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie poruszającym się po drodze przy DTŚ. Na miejsce pilnie pojechał patrol policji. W okolicy ulicy Żołnierskiej mundurowi zauważyli mężczyznę idącego bez wymaganych odblasków. W trakcie legitymowania 45-latek był pobudzony i nerwowo się zachowywał. Mundurowi szybko jednak ustalili powód jego zdenerwowania. W trakcie kontroli przy mieszkańcu Czeladzi stróże prawa znaleźli małe pudełeczko z amfetaminą. Zatrzymanego mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, był trzeźwy. 45-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut za posiadanie narkotyków. Opowiedział również za popełnione wykroczenia tj. niezastosowanie się do znaku zakazu ruchu pieszych oraz niestosowania się do obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, przyjmując mandat. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Obiektywny

  Dobrze ze nie miał odblasków inaczej przypuszczam że by nie wpadł...Przypadek i tyle.TYTUŁ ARTYKUŁU DAJE DUŻO DO MYŚLENIA :)

 • Ze Świon

  A co by mu dały odblaski??? Przy DTŚ nikogo nie powinno być!! Tam nie ma chodnika, pobocza to jest droga szybkiego ruchu a nie miejsce dla pieszych!!! A później z powodu takich debili jakiś kierowca ma traume do końca życia jak ten co potrącił tydzień temu tego co przechodził przez DTŚ do castoramy w Chorzowie

 • Robertt

  Gdyby był z kałolicji to nie spacerowałby wzdłóz dtś tylko jechalby napruty jakimś BMW czy mercedesem o 150% przekraczając prędkość dopu[...]ną. Reszta się zgadza. "Sądy są nasze" i ch**a nam zrobią.

 • Myslcie

  Jak jest z PO to KASTA nic mu nie zrobi jak synowi obecnego euroosła z tej partii

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.