Wiadomości z Świętochłowic

Wybory: do godziny 17 frekwencja gorsza niż poprzednio

 • Dodano: 2018-11-04 18:15, aktualizacja: 2018-11-04 19:55

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła właśnie wyniki frekwencji na godziną 17. W województwie Śląskim do urn udało się zaledwie 34,56% uprawnionych do głosowania, co jest niestety najgorszym wynikiem w kraju. W Świętochłowicach frekwencja do godziny 17 wynosiła 35.51%.

Jest to też wynik gorszy niż w pierwszej turze z 21 października,  kiedy to do urn do godziny 17 udało się 38,92% uprawnionych. Niestety, druga tura wyborów niemal zawsze przyciąga do urn mniejszą liczbę głosujących, tak też prawdopodobnie będzie tym razem, trzeba jednak podkreślić, że ostatecznie wszystko może się jeszcze zmienić, ponieważ lokale wyborcze czynne są do godziny 21.

W całym kraju do godziny 16:30 odnotowano łącznie 10 przestępstw związanych z wyborami – były to kradzieże bannerów czy też uszkodzenia materiałów wyborczych. Zanotowano 92 wykroczenia, w tym usuwanie ogłoszeń, agitację wyborczą, a jedna osoba próbowała oddać głos dwa razy.

Na razie nie ma jeszcze oficjalnych wyników frekwencji ze Świętochłowic z godziny 17, podamy je tak szybko jak to możliwe.

Komentarze (7)    dodaj »

 • leopold

  Byłem przed 20 - bo tak mi pasowało i muszę powiedzieć ,że drzwi do lokalu wyborczego się nie zamykały. Ciekawe czyi zwolennicy są bardziej zdeterminowani. W ramach rozmów z ludźmi rzadko spotykałem zwolenników mam nadzieję ,że już byłego. Ale jak się gada w sprawie ogólnopolskiej kto za PISem to tez nikt się nie zgłasza a co mamy - widać codziennie.Ciszę się ,że po raz pierwszy od lat obywatele miasta poczuli siłę swojego głosu i czekam ,że obcy dwór zniknie z naszego UM i miasta.

 • Müller

  Jak ty mogłeś rozmawiać z mieszkańcami Świętochłowic jak nie rozumiesz dialektu Śląskiego?

 • kartofel

  obcy dwor zniknie, a przylezie gorol z pomorza.... wooow

 • Hanka

  Może Ci ci nie głosują nie powinni dostać 500+ i innych zasiłków jeżeli nic ich nie obchodzi kto będzie rzadzić. Po co się ruszać z domu lepiej siedzieć i ciągle narzekać

 • urodzony w świonach

  Bo mają dość takiej chamskiej walki o stołki.Proste jak drut.

 • Benek

  Dlaczego tak mało ludzi uprawnionych głosuje?

 • Hybryda

  A potem ci, co nie głosują najbardziej narzekają.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również