Wiadomości z Świętochłowic

Wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek - "Kolędowanie u Janka"

  • Dodano: 2019-01-22 14:00, aktualizacja: 2019-01-22 19:12

W Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych "Don Bosko" w poniedziałek odbył się wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek - "Kolędowanie u Janka".

Tradycyjnie już uczniowie, ich rodzice oraz dziadkowie zebrali się w szkole, by w świątecznym klimacie, spędzić miło czas. Tegoroczne kolędowanie było niezwykłe, ponieważ wczoraj świętowaliśmy także Dzień Babci.

- Dzisiaj obchodzimy wyjątkowe dla mnie święto - Dzień Babci, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę tu dzisiaj być z moją wnuczką - mówiła pani Barbara z Rudy Śląskiej. - Koncert był naprawdę piękny. Młodzi artyści wprowadzili nas w świąteczny nastrój - dodała.

Uczniowie szkoły zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach. Podczas klimatycznego spotkania nie zabrakło też występów nauczycieli i wspólnego śpiewu. Najmłodsi uczniowie przygotowali świąteczne przedstawienie.

 

 

Uczniowie szkoły postanowili połączyć kolędowanie z pomocą innym. Na holu szkoły odbyła się akcja "Daj piątaka za misiaka". Uczestnicy kolędowania za symboliczne pięć złotych mogli zakupić pluszowego misia. Pieniądze zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną na leczenie Kacperka Grajdka z Rudy Śląskiej, który walczy z glejakiem.

Na "Kolędowaniu u Janka" pojawiła się także wiceprezydent Świętochłowic - Sonia Kwaśny.

Salezjański Zespół Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach obejmuje gimnazjum, liceum i technikum. Od 2017 roku w ramach zespołu szkół organizowana jest również szkoła podstawowa. Zespół powstał w roku 1992 w budynkach dawnego Zespołu Szkół Zawodowych Zakładów Urządzeń Technicznych „Zgoda”.

Wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek - "Kolędowanie u Janka"

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.