Wiadomości z Świętochłowic

Wykład poświęcony tematyce oszustw w trakcie Tygodnia Seniora

  • Dodano: 2021-10-07 05:30, aktualizacja: 2021-10-07 05:43

W świętochłowickim CKŚ Grota odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa osób starszych. W ramach Tygodnia Seniora miejscowi mundurowi poprowadzili wykład, którego celem było przekazanie cennych rad ułatwiających codzienne funkcjonowanie seniorów oraz ochrona ich przed zagrożeniem ze strony oszustów. Na koniec wyemitowano i omówiono spot profilaktyczny o nazwie „Nie daj się oszukać!”

Świętochłowicka Policja systematycznie pracuje nad bezpieczeństwem seniorów zamieszkujących miasto

Wszystko po to, aby czuli się bezpiecznie w domu, na ulicy lub będąc na spacerze. Seniorzy to grupa społeczna, której należy się wyjątkowy szacunek, wymagają troski i zainteresowania nie tylko ze strony najbliższych. Dlatego, też policjanci systematycznie starają się ich edukować i przypominać o koniecznych środkach ostrożności w kontaktach z osobami, których nie znają.

Wczoraj, mundurowi ze świętochłowickiej Policji odwiedzili Centrum Kultury Śląskiej „Grota”. W trakcie trwającego Tygodnia Seniora zainicjowanego przez Urząd Miejski w Świętochłowicach a realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego stróże prawa przeprowadzili wykład poświęcony bezpieczeństwu oraz ochronie seniorów przed oszustami. Dzielnicowi szczegółowo omówili różne metody działania oszustów, m.in. metodę „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na pracownika administracji”. Przekazali uczestnikom cenne rady ułatwiające im codzienne funkcjonowanie oraz mające na celu ochronę ich przed zagrożeniem ze strony oszustów. Policjanci przytoczyli również seniorom prawdziwe przykłady z codziennej służby. Na koniec wyemitowano spot profilaktyczny o nazwie „Nie daj się oszukać!”, który omówiła świętochłowicka policyjna profilaktyk. Ten krótki film to efekt współpracy z miejscową Fundacją Rodzin Polskich. Powstał z myślą o bezpieczeństwie seniorów, bowiem wiedza na temat oszustów i sposobu ich działania stanowi najlepsze zabezpieczenie przed przestępcami.

Uczestnicy mieli okazję, aby uzyskać od mundurowych odpowiedz na nurtujące ich pytania oraz mogli podzielić się z pozostałymi swoimi dotychczasowymi doświadczeniami w omawianym temacie.

Przypominamy i przestrzegamy!

Należy uważać w kontaktach z obcymi osobami, dzwoniącymi pod numer naszego telefonu, wypytującymi o nasze sprawy osobiste czy finansowe. Policjanci nigdy nie wykonują takich telefonów ani nie odbierają osobiście żadnych pieniędzy! Po takiej rozmowie telefonicznej, której przebieg wyda nam się podejrzany, powinniśmy jak najszybciej poinformować o tym fakcie Policję, dzwoniąc na nr alarmowy 112.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również