Wiadomości z Świętochłowic

Za nami Mega Festyn Szkolny w ZSO

  • Dodano: 2022-05-25 09:45, aktualizacja: 2022-05-25 11:28

W piątek 20 maja na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbył się Mega Festyn Szkolny. Była to dziewiąta, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, impreza tego rodzaju organizowana przez dyrekcję, nauczycieli, uczniów i rodziców szkoły.

Festyn szkolny w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach

Festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Świętochłowic, którzy licznie na niego przybyli. Zabawa rozpoczęła się o godz. 16:00 otwarciem imprezy przez panią dyrektor Marzenę Grelę oraz panią wicedyrektor Joannę Grobelkę. Następnie na scenie swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie prezentowali uczniowie ZSO – zarówno dzieci i młodzież z SP5, jak i licealiści z II LO. Widzów zachwyciły dwa koncerty – na wiolonczeli i keyboardzie – oraz występ nauczycieli ZSO, którzy zaśpiewali energiczną piosenkę.

Ponadto przygotowano wiele stanowisk, które były chętnie odwiedzane przez świętochłowiczan.

Cudowny był widok uśmiechniętych dzieci z pomalowanymi twarzami i ze zwierzątkami z balonów w rękach. Wiele dziewczynek zdecydowało się na kolorowe warkoczyki oraz ozdobione paznokcie. Wszystkich zachwyciły przestrzenne figury z grochu, ciekawe doświadczenia naukowe, a także pokaz musztry paradnej w wykonaniu wielokrotnie nagradzanych w ogólnopolskich konkursach klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego. – mówią organizatorzy.

Niemałą atrakcją były pojazdy różnych służb mundurowych, które dzieci mogły obejrzeć nie tylko z zewnątrz, ale i od środka. Dmuchany zamek był oblegany przez najmłodszych, a starsi mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Śląsku przy stanowisku, na którym czekał pyszny chlyb z tustym.

Do ZSO uczęszczają dzieci i młodzież z Ukrainy, więc wspaniałą inicjatywą było przygotowanie ukraińskiego stanowiska z tradycyjnymi daniami z tego kraju. Można było także przenieść się do Włoch dzięki pięknym ozdobom i włoskim ciasteczkom. Na wszystkich, którzy chcieli odpocząć, czekało stanowisko relaksacyjne, gdzie można było wypróbować gogle i poleżeć na leżakach przy kojącej muzyce. Emocjonujący okazał się konkurs Mega Pupil 2022 polegający na głosowaniu na najbardziej urzekające zwierzątko – w tym roku zgromadzono ponad 80 zdjęć pupilów uczniów ZSO. Nie zabrakło także domowych wypieków, kiełbasek z grilla oraz wojskowej grochówki, która jest obowiązkowym punktem programu na każdym festynie organizowanym przez ZSO.

Mega Festyn Szkolny, jak co roku, zakończył się sukcesem. Przygotowano wiele różnorodnych atrakcji, dzięki czemu wszyscy świętochłowiczanie, zarówno duzi, jak i mali, świetnie się bawili. Piękna pogoda i radosna atmosfera stanowiły wspaniały początek weekendu. – dodają organizatorzy.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Dagmara

    Festyn niezły ale poziom nauczania w Sp5 jest katastrofalny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.