Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

"Zaopiekował się" torebką sąsiadki. 30-latek przywłaszczył torebkę z pokaźną gotówką

  • Dodano: 2019-12-02 09:00

Śledczy świętochłowickiej komendy ustalili dane sprawcy, który na początku października br. znalazł na klatce schodowej torebkę z pokaźną gotówką.

Mężczyzna przywłaszczył sobie znalezione mienie. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Lipiny. Żmudna i wnikliwa praca policjantów doprowadziła ich do sąsiada pokrzywdzonej. Świętochłowiczanin, czując na plecach „oddech” stróży prawa, zgłosił się na przesłuchanie do komendy. Usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu nawet 2 lata za kratami.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd

Na początku października br. śledczy miejscowej komendy przyjęli zawiadomienie o przywłaszczeniu torebki. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Lipiny. Z ustaleń śledczych wynikało, że pokrzywdzona przed otwarciem drzwi do mieszkania, zawiesiła torebkę na poręczy, a następnie weszła do środka swojego domu. Gdy zorientowała się, że zostawiła ją na klatce schodowej okazało się, że torebki już nie ma. W jej wnętrzu znajdował się telefon, dokumenty i pokaźna gotówka .Żmudna i wnikliwa praca śledczych doprowadziła ich do ustalenia danych złodzieja, którym okazał się sąsiad pokrzywdzonej. W ubiegłym tygodniu mężczyzna, czując na plecach „oddech” stróży prawa, zgłosił się na przesłuchanie do miejscowej komendy. 30-latek usłyszał już zarzut przywłaszczenia znalezionego mienia, za który grozi mu nawet 2 lata za kratami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.